Sony, Akıllı Güç Kontrollü İlk Hızlı USB-PD Şarj Cihazını Tanıttı

Cep Telefonları admin 134 Okundu
sponsorlu reklam

Sony, Akıllı Güç Kontrollü İlk Hızlı USB-PD Şarj Cihazını Tanıttı

Ayrıca yüksek baskı iletiminin hem de data aktarımının aynı anda tek kablodan sağlandığı USB-PD protokolü kullanılarak üretilen seri şarj cihazı Sony göre tanıtıldı. Sorumluluk cihazında muhabere birincil ayrıntı, performansı optimize eden bir akıllı denetleme özelliği olması.

CP-ADRM2 model numarasıyla tanıtılan yük cihazı, biri USB-C ve biri USB-A elde etmek üzere iki çıkış portuna sahip. USB-C ile 5V/3.0A, 9V/3.0A, 12V/3.0A ve 15V/2.6A elde etmek üzere 5 faklı seçenekte güç üretebiliyor. Sony’nin yeni yük cihazında üretilen gücün USB-C çıkışı için üstteki sınırı ise 39W olarak açıklandı. USB-A çıkışından üretilen zor 7.5 W’ta kalırken bu çıkıştan sunulan tek seçenek 5V/1.5A. Yeni yük cihazı aynı anda 46.5W güç üretebiliyor.

Standart C7 tipindeki bağlantıyla beslenen yük cihazında bu bağlantı tipinin kullanılmasının sebebi, C7’nin öbür ülkelerde de kolayca ulaşılabilen bir temas tipi olması. 100V ve 200V elektriğe uyumluluğu yer alan aygıt, dünyanın neresinde olursanız olun kullanabilmeniz için tasarlanmış. 

USB-PD protokolünü kullanan cihazlar sayesinde, telefonlarınızı sıkıntı etmenin yanına daha fazla güç gerektiren dizüstü bilgisayarlar gibi diğer cihazlarınızı da yük edebilirsiniz. Hem sunduğu farklı güç seçecekleri ile akıllı telefonlardan kameralara değin birçok cihaz bu uyarlayıcı kullanılarak yük edilebilecek. Şu an sadece Asya’da satılacak olan sıkıntı cihazının, önümüzdeki dönemde bütün dünyaya yayılması bekleniyor.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2018/12/29/sony-launches-the-first-fast-usb-pd-charger-with-intelligent-power-controller/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir