Sony, Sinema Keyfinizi Katlayacak Soundbar’ını Duyurdu

Donanım admin 244 Okundu
sponsorlu reklam

Sony, Sinema Keyfinizi Katlayacak Soundbar'ını Duyurdu

Geçtiğimiz hafta LG’nin Google Muavin destekli bir soundbar geliştirdiği haberinden daha sonra Sony de kendi soundbar’ını duyurdu.

Laf konusu sinema sektörü ve konut sinema sistemleri olunca bakış ve video kalitesi defalarca daha ön planda oluyor. Ancak sinematik bir tecrübe için en az manzara değin sesin de önemli olduğu yadsınamaz bir reel. Sony, CES 2019 kapsamında iki yeni ürününü duyurdu: Bunlardan biri 4K Ultra HD Blu-Ray oynatıcı, bir diğeri ise içerisinde subwoofer barındıran bir soundbar.

Sony HT-X8500 isimli yeni soundbar, evde sinema keyfi yaşamak isteyenler için hem kozmetik açıdan şık hem de ‘hepsi bir arada’ formülü sunmasıyla ilgili albenili bir model olarak dikkat çekiyor. Bir diğer dikkat çeken özellik ise sinemadan oyun moduna çoğu bambaşka ses profili arasında geçiş yapabilmeniz. Aygıt keza HDMI aracılığı ile keza de Bluetooth ile kablolu olarak kullanılabiliyor.

Sony, UBP-X800M2 ve HT-X8500 modellerini birbirini tamamlayan iki öge olarak planlıyor. Hemen Şimdi çıkış tarihi ya da fiyat bilgisi paylaşılmadı fakat 2019’un yaz ayları şu an için en olası tarih gibi görünüyor.

Kaynak : https://www.slashgear.com/sony-soundbars-4k-blu-ray-player-aim-for-a-more-immersive-experience-07560735/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir