Sony’den oyuncu değişkliği geldi!

Dijital para Bitcoin admin 181 Okundu
sponsorlu reklam

Sony'den oyuncu değişkliği geldi!

Sony, dijital kameralarından akıllı telefonlara görüntü transferi işlemlerini yürüten uygulaması olan PlayMemories uygulamasını kullanımdan kaldırdı. Sebep: Japon teknoloji devi, bu uygulamanın sunduklarını Imaging Edge Mobile isimli yeni bir dilekçe ile kullanıcılarına sunmayı planlıyor. Oysa yeni uygulamanın fazla manâlı bir artısı daha olacak.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Sony’nin açıklamalarına kadar yeni tatbik, dijital kameralarından emrindeki akıllı cihaza derhal resim transferi yapabilecek. Bunun için kullanım, arkadaki plan servisini kullanarak siz Sony dijital kameranız ile resim çektikten daha sonra bunları akıllı telefona aktarmak için hazır olarak bekliyor olacak.

Yeni uygulama bununla birlikte 4K çözünürlüğünde video transferi yapabilme yeteneğine de sahip ve dahası, kullanım bununla beraber dijital kamera için uzaktan denetleme imkanı da sunuyor. Profesyonel fotoğrafçılar için Sony hem “Transfer & Etiketleme Eklentisi”ni de sunarak kameranın FTP arkaplan aktarma teknolojisini kullanıyor ve bu eklenti ile birlikte kullanıcılar aktarma işlemi için fotoğraf çekmeyi bırakmak zorunda kalmayacak.

Sony’nin bu tatbik ile desteklediği kamera modelleri Alpha A9, Alpha A7R III ve Alpha A7 III olarak belirlendi. Dilekçe, cihazlar aralarında ses girdisi ve tanımlama desteği de getirerek pat diye fazla kullanıcının arasındaki gerekli iletişimi sağlamayı amaçlıyor. Bu, özellikle saha kenarında çalışan spor fotoğrafçıları için neredeyse bulunmaz nimet niteliğinde olabilir. Imaging Edge Mobile’in yanı sıra Transfer and Tagging add-on, Mart 2019’dan itibaren kullanıcılar ile buluşacak.

Sony’nin masaüstü uygulaması olan Imaging Edge ise iş akışı desteği ile beraber süratli çekim modlarını da yeni güncelleme ile kazanıyor. Tatbik arayüzü aynı zamanda bir mukayese görünümüne ve koleksiyon işlevine kavuşacak. Sony’nin masaüstü uygulamasının da mobil uygulamalar ile birlikte art ayında yeni bir yüze kavuşması bekleniyor.

Önceki HaberTürkiye’nin Birincil Espor Zirvesi İstanbul’da Yapıldı Sonraki HaberBir Katlanabilir Cep de Motorola RAZR’dan

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir