Spotify, Ad Blocker kullanıcılarını engelleyecek

Haberler admin 142 Okundu
sponsorlu reklam

Spotify, Ad Blocker kullanıcılarını engelleyecek

Günümüzde dijital müzik servisleri tamamen yaygınlaşmış durumda. Bundan Böyle halk müziği bir albümün CD’si ya da kaseti için para ödemiyorlar. Zaten kaset devri kapanalı da yıllar oluyor. Görünen o fakat CD devri de artık her tarafta durumda. Çünkü millet her CD’de farklı aidat ödemek yerine, aylık akılcı bir aidat karşılığı diledikleri bütün şarkıları dinleyebiliyorlar.

genellikle bu tarz hizmet veren öyle çok dijital müzik servisi olduğunu söylemek muhtemel. Lakin global pazara baktığımızda iki isim ön plana çıkıyor. Apple Müzik ve Spotify.

İki isim aralarında da hayli uçuk bir ayrım var. Spotify, Apple Müzik’ten kat ve kat daha pozitif aboneye sahip. Ama firmanın geçmişine baktığımızda o kadar de parlak bir tabloya sahip olmadığını görüyoruz.

Geçtiğimiz çeyrekte şirket tarihinde birincil kez kar elde eden Spotify, önümüzdeki çeyrek de tekrardan zarar etmeyi beklediğini açıkladı. Şirket yetkililerinin aldığı karar doğrultusunda, ücretsiz hesap kullanıp da Ad Blocker tarzı uygulamalarla reklamları engelleyen kullanıcıların hesaplarının kapatılacağını açıkladı.

Yani eğer bir Spotify hesabınız varsa ve Ad Blocker tarzı bir reklam müdahale etme uygulaması kullanıyorsanız hesabınız tamamen kapatılabilir. Eğer hesabınızın kapatılmasını istemiyorsanız Ad Blocker veya türevi reklam engelleme uygulamasını ayrıntılarıyla kapatmanız gerekiyor.

Küçük Onur’un son hali görenleri şaşırttı

6-0’dan sonra şoke eden hareket!

İtalyanlar Galatasaray’ı açıkladı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir