Spotify artık daha güvenli

Genel admin 219 Okundu
sponsorlu reklam

Spotify artık daha güvenli

Spotify, Android uygulaması için kullanıcılarının yolda güvenliklerini sağlamaları adına yeni bir arayüze kavuştu. “Car View” (Vasıta Görünümü) isimli yeni arayüz, kullanıcılara araçla seyir halinde daha güvenli bir tatbik sağlıyor.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki tatbik izinleri

Android Police’e göre 2018 yılının Haziran ayında test aşamasına giren arayüz, tüm Spotify kullanıcılarının kullanımı için bugünlerde dağıtılmaya başlandı. Yeni arayüz modu, başvuru için daha az öge taşıyan bir arayüz sunarak seçilmesi daha basit olan büyük butonlar sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, araçla seyir halinde dikkatlerinin bozulmasını göze almadan uygulamayı kolaylıkla kullanabilecek. Vasıta Görünümü, şimdilik yalnızca kısıtlı bir kullanıcı grubuna sunuluyor. Eğer onlardan biriyseniz, telefonunuzu aracınızın Bluetooth arayüzüne bağladığınızda telefonunuzda arayüzün otomatik olarak etkinleştirildiğini göreceksiniz.

Ancak çoğu birey için Araç Görünümü’nün varsayılan olarak etkinleştiriliyor olması, sıkıcı bir şart. Vasıta Görünümü,  geçtiğimiz yıl test amacı ile etkinleştirildiğinde Spotify’ın resmi forumları şikayet gönderileri  ile dolup taşmış ve kullanıcılar yeni arayüzden şikayet ederek bu arayüzün kendilerine şarkıların üstünde daha eksik denetleme sunmasından yakınmışlardı.

Eğer yeni arayüz, vasıta ile Bluetooth bağlantısı kurduğunuzda karşınıza çıkarsa onu Spotify uygulamasının ayarlarından kapatabileceksiniz. Bu ayar, Vasıta Görünümü’nün sunulmasından önce de uygulamada bulunuyordu fakat arayüzün var olmaması, ayarı geçersiz bir durumda bırakmıştı. Güncellemenin yayılması ile bu artık ayar butonu bundan böyle gerçekte çalışabiliyor olacak.

Önceki HaberMotorola yeni bir Razr hazırlıyor! Sonraki Haber5G Galaxy S10’un Firmware’i Geliştiriliyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir