Steam ve Metro: Exodus olayı hakkında ortaya çıkan yeni gerçek

Haberler admin 145 Okundu
sponsorlu reklam

Steam ve Metro: Exodus olayı hakkında ortaya çıkan yeni gerçek

Uzun yıllardır geliştirme sürecinde olan Metro Exodus, 15 Şubat tarihinde piyasaya çıkacak. PS4, Xbox One ve PC platformlarına çıkacak olan yapımın PC sürümü, son haftalarda tartışmaların konusu oldu. bir anda Steam’den kaldırılan oyunun PC sürümü, oyuncuları bir bakıma mağdur etti diyebiliriz. Hemen ise ortaya başka bir bilgi daha çıktı. Gün yüzüne çıkan gerçeğe kadar oyunun geliştiricileri Metro Exodus’un, Steam’den kaldırılacağını son E3 fuarına kadar bilmiyormuş. Bu tarihe kadar oyunun reklamlarını Steam üzerinden yapan yapımcı firmanın da mağdur olduğu belirtiliyor.

Metro Exodus’un geliştiricilerinden yeni açıklama

Epic Games daha duyurulmadan Metro Exodus‘un, Epic Games Store’a geleceğini söyleyen yetkililer, bakalım günün sonunda karlı çıkacak mı? Öteki bir yana geliştiricilerin, PC oyuncularını alttan alttan korkutma ettiğini de belirtelim. Oyun PC’de satmazsa, bir sonraki oyunu yalnızca konsollara geliştireceklerini söyleyen geliştiricilerin bu söylemi, oyuncular tarafından eleştirildi.

Kıyamet sonrası bir dünyada oyuncuları tehlikenin içine atan Metro Exodus, 1 yıl baştan başa sadece Epic Games Store’da satılacak. Bakalım oyunun satışlarına düşüş yaşanacak mı?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir