Steam’deki oyun sayısı açıklandı

Haberler admin 132 Okundu
sponsorlu reklam

Steam’deki oyun sayısı açıklandı

Son dönemde

Özellikle son yıllarda dijital oyun platformlarının sayısında manâlı bir artma oldu. Hatırlanacağı üzere son olarak Epic Games de kendi mağazasını açtığını açıklamıştı. Bütün bu yaşananlara rağmen PC sektöründe zirvede bulunan isim değiştirilmiş yok. Valve’ın 2003 yılında kullanıma sunduğu Steam hala açık ara önde yer alıyor. Bu durumda Steam’de bulunan oyun sayısının on binlere ulaşmış olmasının payı da fazla fazla.

Örneğin geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan Epic Games Store’da ancak oyun sayısı, iki eldeki parmak sayısını geçemiyordu. Peki bu karşılık Steam’de kaç oyun var dersiniz?

Valve tarafına baktığımızda ise Steam’in 30.000’in üzerinde oyuna ev sahipliği yaptığını görüyoruz. Bundan Başka bu oyunların 9300’ü 2018 yılında kütüphaneye eklenmiş.

Valve’in böyle bir sayıya ulaşmasında bağımsız oyun geliştiricilerin çok büyük bir payı bulunuyor. Bilindiği üzere Valve bağımsız geliştiricilerden 100 dolar gibi yerinde bir listeleme ücreti istek ediyor. Onaylama sonrasında ise satılan kopya başı yüzde 20 pay alıyor.

Verdiği poz durum oldu

Bonkör hava yolu şirketi!

Kendisini besleyen kadını yedi!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir