Steam’e kripto madencilik şoku!

Dijital para Bitcoin admin 134 Okundu
sponsorlu reklam

Steam'e kripto madencilik şoku!

ZAMAN ZAMAN duyuyoruz, hatta biz de yoğun bir şekilde haberlerini yapıyoruz: Bazı uygulamalar bilgisayarları “zombi bilgisayarlara” çevirebiliyor, haberdar olmadan sistemleriniz başkaları tarafından kullanılabiliyor. Bunau bir nevi “hacklenmek” olarak kabul edebilirsiniz; tek ayrım buradaki saldırganlar size zarar vermiyor, sizi kullanıyor. Bu uygulamalardan biri de Steam’de ortaya çıktı. Steam’de ortaya çıkan “paravan” oyunun adı ise Abstractism.

Abstractism hakkında bir süredir bu oyunu oynayanları kripto para madenciliği ile kullandığı yönünde suçlamalar vardı. Görünen o oysa bu Steam kadar da fark edildi ve oyun servisten uzaklaştırıldı. Yetkililerinin duruma uyanmasını ise, oyunun aykırı CPU, GPU, RAM, IO gereksinimleriydi. Oyun, ihtiyacından artı kaynak kullanıyor ve bu sayede oyunu oynayanların sistemlerini para madenciliği için kullanabiliyordu.

Şu an Abstractism isimli oyunu Steam’de bulamıyorsunuz. Google’da arattığınızda ise, oyun hakkında görünen “store.steam” bağlantısı ise, Abstractism’in yüzde 51 indirimde olduğu yönünde. Tabii ama linke tıkladığınızda artık Steam başlıca sayfasına yönleniyorsunuz.

Önceki HaberGoogle’dan Üreticilere Çentik Kuralları Sonraki HaberHuawei Mate 20 Pro’dan Haber Var!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir