Switch’e geleceği tahmin edilen Scalebound söylentisi doğru çıkmadı

Haberler admin 239 Okundu
sponsorlu reklam

Switch'e geleceği tahmin edilen Scalebound söylentisi doğru çıkmadı

Hideki Kamiya‘nın başında olduğu ve oldukça önemsediği Scalebound, Microsoft tarafından iptal edilince oldukça üzülmüştük. Xbox One tarafının en iyi oyunlarından bir tanesine olacağı söylenen oyunun iptalinden yıllar daha sonra, Scalebound’un Nintendo desteği ile Switch’e geleceği varsayım ediliyordu. Oysa Nintendo Insider’ın söylentisi doğru çıkmadı. Eski Platinum Games geliştiricisi JP Kellams, bu söylentinin asılsız olduğunu Twitter üzerinden duyurdu. Firmada artık çalışmadığını ve çalıştığı dönemde bu projenin rafa kaldırıldığını gösteren geliştirici, şu anda firmadan neler olduğunu bilmiyor. Ama oyunun Switch’e gelmeyeceğinden kesin gibi.

Scalebound, Switch’e gelmeyecek

Diğer bir yandan diğer konsollara göre daha düşük bir donanıma sahip olan Nintendo Switch‘in, Scalebound’u nasıl kaldıracağı da merak ediliyordu. Eğer oyun Switch‘e duyurulsaydı, büyük ihtimalle epeyce pozitif downgrade ile karşılaşacaktık. Xbox One’da bile stabil bir FPS seviyesine sahip olamayan Scalebound’u rafa kaldıran Microsoft, tüm kaynaklarını Crackdown 3‘e aktarmayı seçmişti.

Geçtiğimiz hafta piyasaya çıkan Crackdown 3 ise maalesef beklenen etkiyi yapamadı. Umarız ilerleyen senelerde Platinum Games, Scalebound’u bir şekilde tekrar hayata döndürmeyi başarır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir