Tasarımı ve pil ömrüyle dikkat çeken akıllı saat

Haberler admin 122 Okundu
sponsorlu reklam

Tasarımı ve pil ömrüyle dikkat çeken akıllı saat

Huawei’nin yeni yakışıklısı Huawei Watch GT, iki bambaşka versiyon olarak teknoloji severlerin beğenisine sunuluyor: Alışılmış ve spor. Bizim elimize alışılmış versiyonu geldi. Başta, saatin 10.6mm incelik ile pek fazla zeki saate kıyasla daha ince olduğunu söylemeliyiz. Ardından, saatin kayışlarının pinli yapıda geldiğini belirtelim. Bu Nedenle herhangi bir saatçiye giderek pinli o kadar fazla ayrı kayışı da saatinizde deneyebilirsiniz.

Yuvarlak bir ekran tasarımını bulunan ürünün çerçevesinde Samsung modellerinde görmeye alışılmış olduğumuz bir bezel yapı bulunmuyor. Ha tabii ama elde etmek zorunda yok. Paslanmaz çelik çerçevesi yer alan saat, deri ve silikon malzemenin kullanıldığı kayışa sahip. bununla birlikte 50 metre derinliğe değin suya dirençli. Ekranda dokunmatik bir mekanizma ve sağ bağlı tarafta da iki tane somut tuş bulunuyor. Bu sayede başvuru zorlama yok.

Huawei Watch GT’nin kutusunda bir adet dairesel sıkıntı pedi, bir tane de USB Type-C kablo çıkıyor. Bunlar epeyce güzel ayrıntı. Zira telefonunuzda Type-C kablosu kullanıyorsanız, saatiniz için de ekstra kablo taşımanıza lüzum kalmayacaktır. Zaten birazdan da bahsedeceğimiz üzere, pil performansı konusunda oldukça iddialı bir ürün.

Saatin 1.39 inch değerde ekranı var. 454 x 454 çözünürlük sunan bu ekran, Amoled teknolojisi üzerine inşa edilmiş ve ayrıca iç keza de dış mekan kullanımlarında net görüntüler sunabiliyor. Parlaklık düzeyi de gayet iyi. Dokunuşlara verilen tepkiler ise öyle da seri yok. Tabii burada cihazın teknik özelliklerinin de payı büyük.
Watch GT’de 128MB dahili depolama ve 16MB değerde RAM bulunuyor. Bunlar haliyle böylece yüksek değerler değil. Huawei’nin belirttiğine kadar saat, sektördeki ilk çift çipset mimarisine sahip ve bu sayede pil tüketiminde önemli bir tasarruf sağlanıyor. Bu sağlanırken de arayüzdeki akıcı anlatım es geçilmiş diyebiliriz. Öteki böylece çok zeki saate kıyasla Watch GT’nin akıcı bir arayüzü olduğunu anlatmak şiddet.

Bir öteki manâlı nokta da bu saatin kullandığı işletim sistemi. Lite OS ile gelen saat, watchOS, Wear OS ve Tizen OS’a kıyasla öyle aydınlık yok. Örneğin, saatinizde arayüz seçenekleriniz kısıtlı. Bildirimler tarafında diğer işletim sistemlerinin sunduğu kadar artı seçenek yok. Gelen aramalara yanıt veremiyor veya saatiniz üzerinden bir arama gerçekleştiremiyorsunuz.

“Kullanım marketine gitgide artarak öbür uygulamalar yükler ve daha gelişmiş bir tecrübe elde ederim” diye düşünüyorsanız da hiç düşünmeyin. Lite OS, cidden adından da anlaşılacağı üzere esas hatlar üzerine kurulu, eksik zorlama tüketimiyle asıl ihtiyaçları karşılamaya karşın bir sistem gibi görünüyor şu an.

Saat, sensörleriyle doğrusu fazla iddialı. Mahsul, TruSeen 3.0 teknolojisiyle reel zamanlı olarak nabzınızı ölçüyor. Bu epeyce hoş bir nitelik. daha sonra telefon ekranınızdan ayrı saatlerde nabzınızın ne durumda olduğunu da görebiliyorsunuz.

Ürünün bambaşka spor türlerine kadar ayrı programlar sunması ve yaptığınız aktiviteleri yüksek hassasiyetle takip etmesi fazla güzel. Örneğin, eğer yüzecekseniz bunun açık denizde mi yahut havuzda mı olacağını seçebiliyorsunuz. Saatiniz ona göre aktivite takibi yapabiliyor.
Gelelim uyku takibi tarafına. TruSleep 2.0 teknolojisi bir uçtan bir uca cihaz sizin uyku aşamalarınızı anlık olarak peşine düşüp takip edip sonra değer biçme yapabilmeniz için size sunuyor. Hafif uyku ve derin uyku evreleri hakkında bilgiler vererek daha iyi bir uyku deneyimine erişebilmeniz için tezgâhtar oluyor.
Bluetooth 4.2’li cihazın GPS, GLONASS, GALILEO desteği de var.

Saatin hakkında en fazla konuşulan özelliklerinden bir tanesine de batarya performansıydı. 420mAh pile sahip olan ürün, öteki böylece fazla akıllı saate kıyasla oldukça uzun bir dilekçe deneyimi sunuyor. Normal kullanımda tek şarj ile 1 haftayı bakmak muhtemel. Natürel bazı özellikleri kapatarak daha ileri gidebilirsiniz. Mesela, sadece mesajları ve aramaları alıp (Arama yapamıyorsunuz, sadece gelen aramayı kapatabiliyorsunuz) diğer özellikleri kapatırsanız tek yük ile 1 aya erişmeniz muhtemel. Bütün özellikleri aktif olarak yararlanma düşünceniz var ise, tek yük ile bir günü rahatlıkla geride bırakabilirsiniz.

Fransa’dan onun için geldiler

Rizeli mucit buluş etti

Alışverişe böyle çıktı!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir