“Tek para birimi Bitcoin olacak”

Dijital para Bitcoin admin 137 Okundu
sponsorlu reklam

Her ne dek dünyanın büyük bir kısmının halen Bitcoin hakkında çok pozitif fikri olmadığı gerçeği karşımızda dursa da, Twitter CEO’su Jack Dorsey, önümüzdeki 10 yıl içerisinde dijital para biriminin gezegeni yöneteceğini düşünüyor. The Times ile bir süre önce yaptığı bir röportajda Dorsey “en sonunda Dünya tek bir para birimine sahip olacak, internet tek bir para birimine sahip olacak” cümlelerini kurdu ve “bu para biriminin bitcoin olacağına inandığını” söyledi.

Bitcoin ve kripto para birimleri halen alışverişler için o kadar sık kullanılmıyor ve bu para birimlerini alan pek fazla birey, dijital para birimlerini değerlerinin yükseleceği düşüncesi ile bir yatırım olarak görüyor. Hem yüksek transfer bedelleri, bedel belirsizliğinin çok pozitif olması ve mağazaların bu para birimlerini böylece tercih etmiyor olmaları, bitcoin’in sıradan bir para birimi olarak kullanılmaya başlamasını yavaşlatan etkenler arasında.

Ancak bu şart, Dorsey’nin bitcoin’e olan inancını sarsmış yok. Dorsey, Twitter’ın yanı sıra mobil ödeme firması Square‘in de CEO’luğunu yapıyor. Square, Ocak ayında yaptığı bir izah etme ile az kalsın bütün Cash uygulaması kullanıcılarının bitcoin satın almalarına ve satmalarına müsade vereceğini duyurmuştu.

O sırada Dorsey, bir tweet yoluyla bu kararın “cümbür cemaat için daha artı mali erişime karşın uzun süreli bir yol olarak görüldüğünü” belirtmişti…

Önceki HaberSamsung Galaxy S10 Üçlü Lens ile Gelebilir Sonraki HaberTurkcell ve Mail.Ru’dan Dijitalde Iş Birliği

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir