Telefonunuzun Hafızasında Yer Açıp Hızlandıran 5 Uygulama (Android)

Mobil Uygulamalar admin 129 Okundu
sponsorlu reklam

Telefonunuzun Hafızasında Yer Açıp Hızlandıran 5 Uygulama (Android)

Android kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından birisi, cihazlarının hafızasını aralıksız şişen bir balon gibi dolduran uygulamalar. Haftalık tatbik reçetemizin bu bölümünde, artık dosyalardan be işlemlerden kurtulmanızı sağlayacak 5 öbür uygulamayı listeliyoruz.

Eğer zeki telefonunuz yavaşlıyorsa, bunun birdenbire pozitif sebebi olabilir. En yaygın nedenlerden birisi, bilhassa orta ve düşük seviyedeki cihazlarda kendisini hissettiren patavatsız dosyalardır. Bu dosyalar ve onlara ast olan uygulamalar, cihazınızın operasyon gücünü gizliden gizliye törpülerler.

Google’ın Play Store mağazasında, performans arttırma vaadinde bulunan böylece çok başvuru formu var. Firma, bu uygulamaların manâlı bir kısmını ajan yazılımlar içerdikleri gerekçesiyle kaldırdı. Geçtiğimiz aylarda Android Go projesi dahilinde Files Go uygulamasıyla performans arttırma işine giren Google bu uygulamasının adını sonradan değiştirdi. Haftalık Başvuru Formu Reçetesi köşemizin bu bölümünde, Google’ın kendi uygulaması dahil en iyi 5 performans dostu uygulamaya bakıyoruz.

5. 3C All-in-One Toolbox:

Gelişmiş bir aygıt yönetimi arabulucu olan 3C All-iniOne Toolbox, Android cihazlar için her şeyi bulabileceğiniz reel bir takım çantası gibi. Görevleri, uygulamaları, arkadaki planda çalışan işlemleri, şişen dosyaları, ağ bağlantılarını ve daha nicesini tek bir yerden yönetme imkanı sunuyor. Tatbik İngilizce olduğu için alışmanız zorlama olabilir.

Eksisi: İleri düzeyde bir kullanıcı değilseniz, arayüze alışmanız zor olabilir, detaylı ayarlarda karışıklığa neden olabilirsiniz. Tatbik bunun için bir klavuz sunmuyor. 3C All-in-One ToolboxİNDİR

4. Clean Master:

Daha çok genel kullanıcıya hitap eden Clean Master, uzun bir süredir hizmet veriyor. Kullanım Türkçe dil desteği sunuyor. En büyük eksisi, zamanla eskiyen cihazlarda bütün performansla kullanılamıyor oluşu. Bunun için listenin öteki uygulaması daha ideal.

Clean MasterİNDİR

3. Speed Booster:

Clean Master uygulamasının yapımcısı Ceetah Mobile kadar sunulan, ilk elden hızlandırıcı arabulucu olan Speed Booster, epeyce kolay bir arayüze sahip. böylece karışık ekranlardan sıkılanlar için ideal. Düşük performansa sahip cihaz kullanıcıları rahatlıkla kullanabilirler.

Speed Booster(Hızlandırıcı)İNDİR

2. Norton Clean:

Antivirüs ve güvenlik yazılımları şirketin Norton’un bu uygulaması, listedeki diğer uygulamaların alternatifi olarak göze çarpıyor. Arayüz açısından küçük farklılıklar olsa da Speed Booster uygulamasıyla benzer hizmetleri sunuyor. Norton’un öteki hizmetlerini bilenlerin kesin kullanması gerekiyor.

Norton CleanİNDİR

1. Files by Google:

Giriş kısmında da bahsettiğimiz Files Go projesiyle büyük bir kullanıcı kitlesinin gönlünü kazanan Google, bu uygulamayı baştan düzenledi. Files, cihazınızdaki her türlü dosyaya ulaşmanızı, düzenlemenizi, fazlalıklardan çabucak kurtulmanızı tanıyor. Google’ın stadart uygulamalarını sevenler, Files ile diğer uygulamalara gereksinim duymayacaklardır.

Files by GoogleİNDİR

Eğer listeye eklemek istediğiniz başka uygulamalar da varsa, yorumlar kısmında öteki okuyucularla da paylaşabilirsiniz. Baştan yine görüşürüz, hoşçakalın 🙂

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir