Tesla, Araç Yazılımını Hackleyebilene Ödül Olarak Model 3 Verecek

Otomobil admin 192 Okundu
sponsorlu reklam

Tesla, Araç Yazılımını Hackleyebilene Ödül Olarak Model 3 Verecek

Otonom araç sektörü lideri Tesla, araç yazılımını hacklemeyi başarana Model 3 armağan edecek.

Çılgınlığıyla ve karizmasıyla tanıdığımız Elon Musk’ın CEO’luk görevini yürüttüğü Amerikan otomotiv şirketi Tesla, bugün yaptığı açıklamada aracının bilgisayar sistemini hackleyebilen siber emniyet uzmanlarına bedava olarak bir adet Model 3 vasıta vereceğini duyurdu. Ürettiği sistemin güvenliğiyle âdeta şaşaa yapan Tesla, bu yöntemle sisteminde bir açık var ise onu da kapatmayı hedefliyor.

Pwn2Own adı bahşedilen, internet tarayıcılarındaki ve kurumsal yazılım programlarındaki kusurları bulmaya odaklanan etkinliğe katılan tek otomobil üreticisi olan Tesla, sistemindeki açığı bulan kişiye en aktüel elektrikli otomobili Tesla Model 3’ü ödül olarak vereceğini açıkladı. Bu bağlamda Tesla aynı zamanda Pwn2Own yarışmasına katılan birincil otomobil üreticisi oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tesla Araç Yazılımı Başkan Yardımcısı David Lau: “Otomobillerimizi en yüksek güvenlik standartları çerçevesinde geliştiriyoruz. Bu doğrultuda emniyet düzeyi araştırma toplulukları ile olan çalışmalarımız bizim için -sistemimizi mükemmelleştirmek için- oldukça siklet taşıyor.” dedi.

Kaynak : https://www.businessinsider.com/tesla-model-3-reward-bug-bounty-research-program-2019-1

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir