Tesla bugün resmen yeni nesil Supercharger’ını duyurdu

Haberler admin 360 Okundu
sponsorlu reklam

Tesla bugün resmen yeni nesil Supercharger’ını duyurdu

Amerikan elektrikli araba üreticisi tesla Motors Avrupa’daki markaların 350 kW’a dek çıkabilen (teoride) yeni cins çok miktar cihazlarının ortaya çıkmasından sonra beklenilen karşı hamlesini yaptı. Üçüncü tür Supercharger’ını bütün teknik detayları ile bugün resmi olarak doğruladı.

Yepyeni bir mimari ile geliştirilen V3 Supercharger’ın araç başına 250 kW’a değin azami yükleme kapasitesini desteklediği açıklandı. Bu sürat bütün donanımlı bir Model 3 Long Range’in 5 dakikalık bir çok miktar ile 120 km menzil sunabilir. 1 saatlik süratli şarjla ise kullanıcılar 1000 eksen yani 1600 km menzil kazanabilir. Tabii bu en uygun koşullarda muhtemel. V3’ün azami verimin alınması ideal iklim koşulları, aracın bu türden yüksek bir gücü destekleme kapasitesi ve uygun batarya sıcaklığı gibi bazı şartlı. Yani 250 kW’lık bu şiddet optimum koşullarda geçerli.

öte yandan teorik sayılabilecek bu değere rağmen Elon Musk tüm Tesla modellerinin bu yeni çok miktar standardına ahenk sağlayabileceğini düşünüyor. Bunun için önümüzdeki birkaç ay her tarafında yazılım güncellemeleri hazırlayacak olan Tesla ekibi bu güncellemeyi V3 Supercharger piyasaya sunulduğunda bütün Tesla sahiplerine internet güncellemelerinin bir parçası olarak sunacak.

Bu güncellemenin içinde kullanıcılara süper şarj cihazını kullanmadan önce %50 cooldown ile optimum batarya sıcaklığı elde etmelerini sağlayacak olan yeni bir pil idare modu da yer alacak. Bu kritik özellik tamamen ortalama çok miktar süresi %25 azalacak.

V3 Supercharger, yapılan bütün bu iyileştirmeler ile birlikte Tesla müşterilerin araçlarını sıkıntı etmek için harcadığı zamanı toplamda benzeri yarıya azaltmış olacak.

Tesla, V3 Supercharger ile Avrupa’daki çetin rekabette daha da güçlenecek!

Erken Erişim programının bir parçası olarak başlangıçta 7 Mart’ta yani bugün San Francisco Körfez Bölgesi’nde halka açık beta sürümü ile deneme edilecek olan V3 Supercharger sonra kademeli olarak Amerika Birleşmiş Devletleri’ne yayılacak. 2019’un son çeyreğinde ise Avrupa’ya gelecek. bununla birlikte V3 hızlı sıkıntı cihazları Tesla’nın elektrikli sorumluluk ağını bütün dünyada genişletme çabasının yalnızca bir parçası. Şirket önümüzdeki aylarda mevcut 12.000 V2 Supercharger’ın en fazla çok miktar kapasitelerini 120 kW’tan 145 kW’a çıkaracağını açıkladı. 2019 genelinde ise ABD ve Avrupa yoğunluklu olarak dünya genelinde binlerce yeni Supercharger istasyonu kurulacak.

 

en az beşiz doğuruyor

İki ayda mal varlığı kaybetti

“Rüyanızda görürsünüz!”

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir