Tesla Model 3, Sonunda Avrupa Yollarına Çıkacak

Otomobil admin 170 Okundu
sponsorlu reklam

Tesla Model 3, Sonunda Avrupa Yollarına Çıkacak

Elektrikli vasıta denince akıllara birincil gelen marka olan Tesla, uzun zamandır hedeflediği Avrupa pazarına antre için sonunda onaylama aldı. Tesla’nın nispeten daha yerinde fiyatlı olarak tanımladığı modelinin, Avrupa elektrikli araç piyasasına hareket katması bekleniyor.

Hem tasarımlarıyla, hem de teknolojik özellikleriyle bütün dünyanın beğenisini toplayan elektrikli araç üreticisi Tesla, uzun zamandır bu alandaki rekabeti Avrupa’ya da taşımayı hedefliyordu. Gerekli otoritelerden bazı onaylar alması gereken şirket, yasal süreçleri tamamlayarak, sonunda hedefine ulaştı. 

Şubat ayı içerisinde Tesla, Avrupa’daki potansiyel müşterileri için Model 3’ün tanıtımını gerçekleştireceğini açıklamıştı. Bütün da bu tanıtımdan önce, hukuki olarak gerekli izinlerin alınması da işyeri için epeyce sevindirici bir haber oldu. Tesla’nın yaptığı açıklamaya göre içinde Model 3’lerin yüklü olduğu bir kargo gemisi çoktan yola çıkmış durumda. Şubat ayının birincil günlerinde Avrupa topraklarına iniş yapacak olan elektrikli araçlar, fazla kısa zaman içerisinde sokaklarda dolanmaya başlayacaklar.

Tesla’nın önünde sadece son bir adım kaldı: O da Avrupa idare kurulundan gelecek olan onaylama. Fiyatı Yüksek araçları ile tanıdık şirket, Avrupa pazarında Model 3’ün orta sınıf varyasyonlarını piyasaya süreceklerini açıkladı. Bu saldırı Tesla’nın, elektrikli araçlar için çok büyük yatırımlar yapan Avrupalı araba üreticilerine ciddi bir muhalif olacağını gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde şirketin %7’lik bir küçülmeye gideceğini ifade eden Elon Musk, Avrupa pazarı dahil elde etmek üzere epeyce rekabetçi hedefleri olduğunu, böylece bazı alanlarda küçülmeye gidip, maksat odaklı çalışacaklarını açıklamıştı. Musk, aynı zamanda işten çıkarılan şahısların kendilerini kovulmuş olarak görmemeleri gerektiklerini, bu şahısların meslek-yaşam dengesi çok daha iyi olan, köklü firmalarda çok iyi işler bulabileceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak : https://techcrunch.com/2019/01/21/the-tesla-model-3-is-finally-approved-for-european-roads/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir