Tesla’dan yeni sürpriz yumurta

Bilim admin 197 Okundu
sponsorlu reklam

Tesla'dan yeni sürpriz yumurta

Tesla’nın arabalarına ufak sürprizler eklemesi olağandışı bir şey değil. Işyeri, daha önce arabaların infotainment sistemine Atari’nin alışılmış oyunlarını eklemişti ve bunların arasında Position, Tempest ve Missile Command bulunuyordu. Şu Anda ise işyeri, yeni bir eğlenceli güncelleme daha sunmuş durumda ama bu sefer sürpriz, zeki telefon uygulamasında yer alıyor.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki başvuru izinleri 2019021408465992188.jpg Tesla'dan Yeni Sürpriz Yumurta

Yeni sürpriz, Tesla’nın aracının menzili 121 mile (takriben 195km) düştüğünde uygulamadaki pil simgesine tıklayarak erişilebiliyor. Bu işlem, Back to the Future (Geleceğe Dönüş) modunu başlatıyor ve aracın resmini, kanatlı kapıları gevşemiş bir Model X devlete ait ile değiştirerek DeLorean DMC-12‘ye gönderme yapıyor. Tatbik, popüler filme daha öyle çok atıfta da bulunuyor. Örneğin kullanıcıya zaman devrelerini çalıştırma seçeneği sunuluyor ve bir sonraki bakım tarihi 5 Kasım 1955’e, yani Doc Brown’ın DeLorean’ın kuvvet kaynağını icat ettiği tarihe ayarlayabiliyor.

Tabi fakat Tesla’nın, ünlü vakit makinesi arabanın 1.21GW şiddet ihtiyacını karşılaması için derhal sahip olduğu standart 100kWh bataryalardan fazla daha fazlasına ihtiyacı var ama şimdilik filme yapılan referanslar ile idare etmemiz gerekiyor gibi gözüküyor…

Önceki HaberXiaomi’nin Scooter’ı Fazla Fena Hack’lendi  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir