Tesla’nın Yeni Supercharger’larına Tesla Dışında Başka Araçlar Nasıl Giremiyorlar?

Otomobil admin 119 Okundu
sponsorlu reklam

Tesla'nın Yeni Supercharger'larına Tesla Dışında Başka Araçlar Nasıl Giremiyorlar?

Benzinli araçların Tesla sıkıntı istasyonlarını işgal etmesine karşısında bir önlem almak isteyen Tesla, sadece kendi araçlarını kullanan kişilerin açabileceği bariyerler inşa etti.

Birleşmiş Devletler menşeli elektrikli araba üreticisi olan Tesla, Supercharger adlı seri sorumluluk istasyonları ile Tesla kullanıcılarının araçlarının bataryalarını normalden daha çabuk bir şekilde doldurmalarını sağlar.

Sosyal medyada yayınlanan bir takım görsellere tarafından Tesla, Asya’nın yükselen devi olan Çin’de yeni bir başvuru formu başlatmış durumda. Dilekçe zarfında Supercharger istasyonlarındaki park yerlerinde bariyerler bulunuyor ve Tesla harici araçlar bu park yerlerine giremiyorlar.

Elektrikli olmayan araçların park yerlerini işgal etmemesi için konulduğu düşünülen bariyerleri açtırmak için Tesla sahiplerinin WeChat uygulamasını açıp park yerine yer alan QR kodu taraması gerekiyor.

Supercharger istasyonlarına bariyer konulması uygulaması fotoğrafların çekildiği istasyon dışarıya uygulanıyor mı bütün olarak bilinmiyor. Ama benzinli araçların Supercharger istasyonlarını işgal etmesinden sızlanan Tesla sahipleri, uygulamanın genişletilmesini istiyor.

Kaynak : https://tr.motor1.com/news/301791/tesla-sarj-istasyonu-bariyer-engeli/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir