TP-Link, Çevrimiçi Oyun Oynayanları Sevindirecek AX Teknolojili Modemlerini Tanıttı

Donanım admin 154 Okundu
sponsorlu reklam

TP-Link, Çevrimiçi Oyun Oynayanları Sevindirecek AX Teknolojili Modemlerini Tanıttı

TP-Link, yeni kablosuz ağ standartı olan 802.11ax destekli yeni cihazlarını CES 2019’da tanıtıyor. Bu cihazlar sahip oldukları yüksek bağlantı hızları doğruca küçük ofislerin ve oyuncuların ihtiyacı olan kesintisiz ve güçlü kablosuz bağlantıyı sağlayabilecek.

Çabuk internet bağlantısı için gereken kayda değer bir bileşen de iyi bir modem. TP-Link’in ‘Wi-Fi 6’ olarak isimlendirdiği AX destekli ürünleri, CES 2019 fuarında tanıtılıyor.

TP-Link’in fuarda sergilediği üç üründen ilki, AX teknolojisi bir uçtan bir uca elde edilen yüksek hızları Mesh teknolojisi ile birleştiren ve kesin bir alanda adaleli WiFi bağlantısı sağlamayı amaçlayan üç bant destekli, 1.95 Gbps bağlantı hızı veren Deco x10.

Firmanın fuardaki ikinci ürünü ise CES 2019’un yenilik ödülünün de sahibi durumundaki Archer AX11000. Bir oyun modemi olarak nitelendirebileceğimiz Archer AX11000, AX standardını destekleyen, üç bantlı bir modem. Toplam 10756 Mpbs kablosuz hıza ulaşabilen cihaz, gecikme ve parazitleri imha etmek için de OFDMA adlı bir teknolojiyi kullanıyor. Cihaz bilhassa çevrimiçi oyun oynayanlar için ideal.

TP-Link’in fuardaki üçüncü ürünü ise bir başka AX destekli model olan AX6000. Bu cihaz ise 2.4Ghz bandında 1140 Mbps, 5 Ghz bandında ise 4804 Mbps kablosuz temas desteği sağlıyor. Ultra HD, 4K/8K video akışı sağlayabilen ve benzer anda da online oyun deneyimi sağlayan ürünün amacı ise kesintisiz bir Wi-Fi ağı meydana getirmek. Cihazın 2.5 Gbps hızındaki WAN girişi bir uçtan bir uca farklı alanlara yönlendirilmiş elektronik cihazları ağa kablo yardımıyla katmak da olası.

TP-Link’in yeni ürünleri, 2019 yılı içerisinde piyasaya sürülecek.

Kaynak : https://dha.com.tr/teknoloji/tplinkten-ces-2019da-wifi-6-surprizi/haber-1619246

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir