Tron, BitTorrent’i satın aldı!

Dijital para Bitcoin admin 118 Okundu
sponsorlu reklam

Tron, BitTorrent'i satın aldı!

Merkezden mahrum teknolojilerin dünyasının başında gelen firmalardan BitTorrent, blok zinciri odaklı işyeri Tron’a satıldı.

Justin Sun’ın liderliğindeki Tron, eğlenceye karşın, blok zinciri teknolojisinden faydalanan, merkezi olmayan bir platform oluşturmayı amaçlıyor. Firmanın planları ziyafet sektörünün de ötesini, gerçek anlamada merkeziyetten kurtulmuş bir interneti hayal ediyor. Bu yüzden firmanın eğlence sektörüne adım atmış olan BitTorrent’i satın alması, doğru bir saldırı gibi görünüyor. BitTorrent’in egemen sanatçılara ve müzisyenlere çalışmalarını yaymakta destek ettiği biliniyor.

Satışla ilgili birincil raporlar, herhangi bir fiyattan bahsetmiyor. Ancak TechCrunch’a tarafından firma, 140 milyon dolara satılmış olabilir. Tron veya BitTorrent, BitTorrent teknolojisinin geleceğine karşın planlarla ilgili herhangi bir açıklamayı az önce yapmadılar. TechCrunch’ın iddiasına kadar satın almanın amacı, Tron’un teknolojisini hırsızlık iddialarından korunması ve kripto para birimleri için bir madencilik platformu oluşturmak.

Önceki HaberSony Xperia XZ2 Premium’dan Sürpriz Sonraki HaberHesaplı iPhone 2018’in Lideri Olacak

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir