Trump’ı soranlara şok!

Yapay zeka admin 285 Okundu
sponsorlu reklam

Trump'ı soranlara şok!

İnternette masumca gezinirken istemediğiniz bir manzarayla karşı karşıya kalma ihtimaliniz, eskiye kadar epeyce düşük. Ancak gerçi tedbiri elden bırakmamakta avantaj var. İşin fena yanı, bu defasında tedbir de pek işe yaramadı.

Ücretsiz hosting: Bir aylık bedava hosting fırsatını yakalayın!

Karşınızda bir penis görüntüsü bularak şoka tekrarlanmak istemiyorsanız, Siri’ye ABD Başkanı Donald Trump‘ın kim olduğunu sormayın. Perşembe günü Verge’ün yaptığı bir keşfe kadar cinsel organ görüntüsü, Trump’ın Wikipedia sayfasına yapılan bir müdahaleden kaynaklanmış olabilir. Bir Twitter kullanıcısı, Safari web tarayıcısında Trump’ın adını arattığınızda da, makalenin fotoğrafı olarak bir erkek cinsel organıyla karşılaştığınızı söylüyor.

Gizmodo yaptığı Siri ile denemelerde Trump’ın yaşını sordu ve ara sıra bir penisle, ara sıra ise Trump’ın reel görüntüsüyle karşılaştı.

Bu olay, algoritmaları yanıltarak Trump’la ilgili bir şeyler yapmaya yönelik birincil girişim değil. Reddit kullanıcıları geçen yıl Google’ı yanıltarak “idiot” araması yapıldığında Trump’ın fotoğrafının çıkmasını sağlamayı başarmışlardı.

Siri, şu lahza Trump’la ilgili sorunuzu fotoğrafsız olarak yanıtlıyor.

Önceki HaberWolfcity Turnuvalarının Yeni Durağı Diyarbakır  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir