TSK’dan askerlere PUBG mobile uyarısı!

Haberler admin 130 Okundu
sponsorlu reklam

TSK'dan askerlere PUBG mobile uyarısı!

TSK, milyonlarca oyuncusu yer alan PUBG mobile ile ilgili personellerini bilgilendirme yazısı yayınladı. TSK uyarı yazısında, teröristlerin PUBG Mobile üzerinden istihbarat elde etmeye çalıştığının bilgisini verdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden PUBG Mobile uyarısı

Kısa zaman içinde az daha bir fenomen haline gelen PUBG Mobile, her geçen gün oyuncu sayısını katlayarak arttırıyor.  Daha önce oyun oynasın oynamasın kadın erken, genç ihtiyar bütün kesimlerin cep telefonları üzerinden oynadığı bir oyun haline gelen PUBG Mobile, TSK’nın uyarı metni yayınlamasına neden oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri, PUBG Mobile oynayan askerlerini uyardı. Oyun içi iletişimde dikkatli olması gerektiği konusunda TSK personeline bilgilendirme yazısı gönderildi. Dikkat yazısında teröristlerin PUBG Mobile üzerinden istihbarat elde etmeye çalıştığı bilgisi verildi. Ayrıca teröristlerin, TSK askerlerini oyun içerisinde arkadaş olarak eklediğini ve oyunda dostluk kurduktan sonra istihbarat elde etmeye çalıştığı uyarısında bulunuldu. 

Battle Royale türünün en kayda değer oyunlarından biri olan PUBG, PC’de fırtına gibi esmiş, sonra Xbox One için meydana çıkan oyun Xbox One’ın arkasından mobil cihazlar için de yayınlanmıştı. 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir