Türk VR oyunu Dede Korkut Chronicles çıktı

Haberler admin 205 Okundu
sponsorlu reklam

Türk VR oyunu Dede Korkut Chronicles çıktı

Daha önce geliştirmiş oldukları kayıp Efsaneler ile bir ilki başaran Bond Game Studio ekibi, bu sefer de Dede Korkut Chronicles isimli oyun ile karşımıza çıktı. Samsung VR için firmanın da desteği ile geliştirilen oyun aksiyon ve macera dinamiklerini bir arada barındırıyor. Buraya tıklayarak Oculus Store sayfasına göz atabileceğiniz oyun hakkında firmanın açıkladığı bilgiler ise şu şekilde;

Türk VR oyunu Dede Korkut Chronicles çıktı

Oğuz Türklerinin tanıdık en eski epik destanı Dede Korkut Hikayeleri’nden ilham alarak, 8 farklı dilde hazırlanan Büyükbaba Korkut Chronicles, toplam 12 hikaye arasından Oğuz halkına musallat olan Tepegöz ile kahramanımız Basat’ın destansı mücadelesini konu edinerek bütün dünyadaki oyunseverlerle buluşturuyor.

Orta Asya’nın sihirsel coğrafyasında Basat karakterine bürünerek Oğuz halkını Tepegöz’ün lanetinden kurtarmaya çalışırken size eşlik edecek olan peri kızıyla birlikte kılıç, kalkan ve arbalet yararlanma deneyimi yaşarken bir yandan zorlu birim sonu canavarlarıyla çaba edeceksiniz. Yakın zamanda oyunun mobil versiyonunun Google Play Store platformunda yayınlanacağının müjdesini veren Bond Game Studio ekibi, bununla birlikte yeni VR oyunlar üretmeye devam edeceğini de belirtti. Böylelikle Kayıp Efsaneler ile başlayıp Dede Korkut Chronicles ile sürekli bu öncü yaklaşımın, geleceğin oyun oynama alışkanlıklarını en ince ayrıntısına kadar değiştirecek olan VR deneyiminde, başka yerli üreticiler için de örnek olması bekleniyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir