Türkiye’de yeni bir döneme imza atacak

Haberler admin 184 Okundu
sponsorlu reklam

Türkiye'de yeni bir döneme imza atacak

Artık 4.5G’nin de eskimeye başladığını söyleyebiliriz. 5G üzerine yapılan pek fazla egzersiz var ve önümüzdeki günlerde bu çalışmaların nimetlerini hepimiz göreceğiz. Burada ciddi bir ayrım olarak, önceki bağlantı teknolojileri için operatörlerden altyapı detaylarına değin pek fazla öğe ilk etapta hazır değildi. 5G’de ise her şey hazır durumda.

Huawei, Türkiye’de ilk etapta “hava fiberi” ismini verdiği servisine tartı veriyor. Zira günümüzde hâlâ pek fazla eve fiber altyapılar ulaştırılamıyor. Huawei de yeni bir altyapılar için kazarak yol almak yerine, hava fiberi ile havadan çözümü öneriyor. Hem o kadar fazla Huawei ürünü de bu teknolojilere takviye veriyor.
Firma, ülkemizdeki 3 operatörle de 5Gtestlerine devam ediyor. öte yandan, Ankara’da BTK koordinatörlüğünde hazırlanan 5Gvadisi de deneyimler için hazır durumda.

Peki ya yapay zekâ ve nesnelerin interneti tarafında nasıl incelemeler var?

Huawei Türkiye, 5Gnin önceki temas teknolojilerine kıyasla daha kompleks ve koordinasyonu baskı bir teknoloji olduğunu belirtiyor. Bu sebeple de idare ve servis ulaşımı için hazırladığı suni zekâ destekli çözümler var. Natürel bankacılık ve afiyet sektörü gibi kurumsal tarafta da yapay zekâlı çözümler olacak.
Tabii bu kadar çabuk bir bağlantı teknolojisi tamamen nesnelerin interneti kavramının hayatımızdaki kapsamı da genişleyecek. Böylece ya, bundan böyle yalnızca zeki telefonlar ve bilgisayarlar değil, mümkün olan her aygıt birbiriyle bağlantılı ışık halkası gelerek yaşamımızı kolaylaştıracak.

O defter kapandı

UEFA resmi olarak açıkladı: Beşiktaş…

Döşemenin altından çıkanlar şaşırttı!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir