Türkiye’nin İlk Espor Zirvesi!

Donanım admin 160 Okundu
sponsorlu reklam

Türkiye'nin İlk Espor Zirvesi!

Türkiye’den ve yurt dışından alanının yetkin isimlerinden oluşan fazla sayıda konuşmacıya konut sahipliği yapan  ESPORTS.con; InGame Group asıl sponsorluğunda, Vestel ve Ininal sponsorluğunda,Tab Yiyecek, Nielsen, Sunset Yiyecek, Nestle Professional katkılarıyla gerçekleştirildi. Spor dünyası ve kulüplerin yanı sıra pazarlama ve iletişim profesyonellerinin de geleceğine yön verecek espor trendlerinin masaya yatırıldığı zirvede, espor alanındaki gelişmeler konusunda bilgisini derinleştirmek isteyenler için içerikler, espora yatırım yapan marka ve kurumların galibiyet hikayeleri, sporcu, kulüp, sponsor ve teknoloji üreticileri ekseninde esporun geleceğine dair öngörüler paylaşıldı.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Markaların birincil büyük buluşması: ESPORTS.con

2019011818205624485.jpg Markaların ilk büyük buluşması: ESPORTS.con

Espor bugün dünyanın en fazla taraftarı olan spor dalı olarak konumlanıyor. Marketing Türkiye önderliğinde ve Think Event organizasyonuyla, pazarlama profesyonelleriyle espor ekonomistlerini bir araya getiren Türkiye’nin ilk espor konferansı ESPORTS.con, InGame Group’un mekan sponsorluğuyla Nonstop Zula Espor Merkezi’nde düzenlendi. Türkiye E-Spor Federasyonu (TESFED) Başkanı Alper Afşin Özdemir, Nielsen Europe Espor Başkanı Michael Heina, 1907 Fenerbahçe Başkanı Sina Afra, Galatasaray Kulübü Idare Heyeti Üyesi Erol Özmandıracı, Beşiktaş Kulübü Sponsorluklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu, spor yorumcuları Okay Karacan ve Kaan Kural gibi alanında bilirkişi o kadar fazla isim espora ilişkin vizyonlarını aktarmak üzere zirvede hatip olarak yer aldı.

Zirvenin açılışında konuşan TESFED Başkanı Alper Afşin Özdemir; Esporun ilk kez bu dek ayrıntılı konuşulacağı bu konferansın Türkiye’nin ilk espor merkezi olan NonStop Zula Espor Merkezi’nde gerçekleşmesinin fazla anlamlı olduğunu belirtti. 2000’li yıllarca hayatımızda olan espor alanındaki farkındalığın bilhassa son 4-5 yıldır fazla arttığını vurgulayan Özdemir, “TESFED olarak yaptığımız da Türkiye’de esporun çerçevesini çizmek oldu,” dedi.

3 büyükler ESPORTS.con’da buluştu

2019011818210963585.jpg 3 büyükler ESPORTS.con'da buluştu

Spor yorumcusu Okay Karaca’nın moderatörlüğünü yaptığı “Yeni Cins Taraftar Yaratmak” başlıklı panelde 3 büyük takımın yöneticileri biraraya geldi. Panelde konuşan InGame Group kurucu ortaklarından Genco Yüksek Dağ de, yerli oyun Zula’nın Süper Ligi’nde yirmi bine yaklaşan bir esporcu havuzları bulunduğunu ve on takımla ligi başlattıklarını vurgulayarak  şöyle devam etti;

“Gençlerin fazla yoğun ilgisi var, ikinci sezonda izleyici sayısı 5 milyona yaklaştı. Zula Espor Markası altında bambaşka turnuvalar yapıyoruz. Dünya çapında 21 milyonu geçen oyuncu sayımız var. Bir Türk firması olarak sorumluluğumuzun  daha pozitif olduğunu düşünüyoruz. Hedefimiz uluslararası çapta esporcular geliştirmek.

Galatasaray Idare Heyeti Üyesi Erol Özmandıracı da: “Galatasaray gençlere dokunmalı. Bunun da en kolay yolu espor. Bu yüzden espora fazla ciddi yatırım yapıyoruz. 3-4 sene içinde espor futboldan daha sonra en manâlı branş olacak” dedi.

1907 Fenerbahçe Başkanı Sina Afra da: “Önümüzdeki 3-4 sene içinde kocaman bir gelişme yaşanacak. Türkiye’de espor alanında fantastik bir potansiyel var. Fenerbahçe olarak gençlerin olduğu yerde edinmek istiyoruz. Espor finallerinin biletleri pop star konserlerinden bile fazla satıyor ve tükeniyor” diye konuştu.

Beşiktaş Kulübü Sponsorluklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu da, esporun geleceğine inandıklarını ve espora büyük yük verdiklerini, Beşiktaş’ın espor yapılanmasının global büyümesinin ana kollarından biri olduğunu söyledi.

Önceki HaberDikkat Edilmesi Gereken Siber Güvenlik Öngörüleri Sonraki HaberSony, Kamera Uygulamasını Yenisi İle Değiştiriyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir