Turuncu Tişörtlü Çocuğun annesi, Epic Games’e dava açtı

Haberler admin 162 Okundu
sponsorlu reklam

Turuncu Tişörtlü Çocuğun annesi, Epic Games'e dava açtı

Fortnite‘la beraber internette fenomen olan Turuncu Tişörtlü Çocuk ve mucidi olduğu garip dansı, Fortnite oyuncularının en fazla kullandığı danslardan bir tanesi haline geldi. Ünü Fortnite’ı da geçip filmlere bile konu olan The Random dansının mucidi olan çocuğun annesi ise Epic Games’e dava açmış durumda. Telif hakkı dolayısıyla dava edilen Epic Games, olasılıkla çocuğun annesi olan Rachel McCumbers‘a yüklü bir ödeme yapacak.

Epic Games’e dansla alakalı yeni bir dava daha açıldı

Daha öncesindeyse 2 Milly, Alfonso Ribeiro ve Backpack Kid gibi fenomen dansların mucidi olan kişiler de Epic Games’e dava açmıştı. İlgili dansların patentlerinin alınıp alınmadığını bilmiyoruz. Bu sebepten nedeniyle mahkemenin ne dek vereceği de merak ediliyor.

Dünyanın en fazla oynanan Battle Royale oyunlarından bir tanesi olan Fortnite, bugünlerde Epic Games’e az kalsın para basıyor. Mobil sürümüyle büyük bir gelir kapısı daha elde edilen Fortnite, internet yayıncıları bir uçtan bir uca de ününü yükseltmeyi başardı. PUBG ile arasında kıyasıya bir rekabet olan Fortnite, ücretsiz olmasıyla daha fazla istek görüyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir