Uber Rakibi Carrem’i Satın Almaya Çalışıyor!

Otomobil admin 143 Okundu
sponsorlu reklam

Uber Rakibi Carrem'i Satın Almaya Çalışıyor!

Geçtiğimiz aylarda ortaya atılan Uber, Carrem’i satın alıyor iddiaları günden güne güçleniyor. Bloomberg’in haberine göre Uber, Carrem’i satın elde etmek için daha önce sunduğu teklifi 1 milyar dolardan 2.5 milyar dolara kadar çıkardı. Carrem’in bu teklife sıcak bakmadığı söyleniyor.

Uber güya bir hizmet olan Dubai merkezli Careem bilhassa Ortadoğu bölgesinde etkinlik gösteriyor ve bu bölgede önemli bir marka. Uber, Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarından sonradan İstanbul’da faaliyetlerini sürdürürken, Careem yasal düzenlemeden sonra durum netleşene dek İstanbul ve Adana’daki 9+1 VIP hizmetini durdurmuş ve yalnızca taksi çağırma hizmeti olarak faaliyet göstereceğini açıklamıştı. Geçen Temmuz ayında Uber’in Careem’i satın olmak için teklif verdiği iddia edilmişti. O süre 1 milyar dolar olan teklif, yükseltildi ve 2.5 milyar dolara çıktı. Ama Careem’e yakın kaynaklara tarafından şirket bu rakamı da kabul etmeyecek.

Careem şimdi 10 ülkede ve 70 bambaşka şehirde hizmetlerine devam ediyor. Şirket, hizmet verdiği ülkelerin büyük bir bölümünde pazar lideri konumunda. Uber ise 58 ülkede ve 300 ayrı şehirde hizmet veriyor. Uber, sektörde küresel önderlik gösteriyor. İddialarla ilgili olarak her iki şirketten de resmi bir izah etme gelmedi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir