UiPath yapay zeka için güç kazandı!

Yapay zeka admin 277 Okundu
sponsorlu reklam

UiPath yapay zeka için güç kazandı!

Robotik Işlem Otomasyonu ve Suni Akıl konusunda dünyanın lider yazılım şirketi UiPath, Türkiye’deki operasyonlarının başına Genel Müdür olarak Tansu Yeğen’i atadı.

Ücretsiz hosting: Bir aylık bedava hosting fırsatını yakalayın!

Tansu Yeğen, son 25 yıldır ülkemizde, Almanya ve Ukrayna’daki teknoloji ve telekomünikasyon alanındaki lider şirketlerde edinmiş olduğu satış, strateji ve meslek ortakları alanındaki derin tecrübesiyle UiPath’e katıldı.

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika başkanı Kulpreet Singh, ‘Tansu’nun 10 kişilik deneyimli ekibi ile faaliyetlerimizin Türkiye’de de başlatmış olmasından dolayı coşku duyuyoruz, kendisi ayrıca özel ve ulus sektöründeki müşterilerimizle hem de meslek ortaklarımızla bereketli işbirlikleri kurmamızı sağlayacak’ dedi.

Telekomünikasyon, finans, sigorta, perakende, enerji ilk önce elde etmek üzere çoğu öbür sektördeki şirketler ülkemizde UiPath’in robotik işlem otomasyonu çözümünü kullanıyor veya değerlendiriyor. Bunun yanına, önde gelen veri teknolojileri ve danışmanlık şirketleri, ülkemizdeki kurumlara bu çözümü sunmak üzere UiPath’in yetkili meslek ortağı oldular.

Robotik Çalışmalar ve Yapay Zeka Güç Kazandı!

Türkiye Genel Müdürü Tansu Yeğen, ‘Ülkemizdeki kurumlar verimliliklerini çoğaltmak, çalışanlarının memnuniyetini artırmak ve dijital dönüşümlerini hızlandırmak için aralıksız yeni çözümler değerlendiriyorlar. Ekibimle birlikte özel ve halk sektöründeki kurumlarla yakın çalışarak, UiPath’in Robotik Işlem Otomasyonu ve Suni Zeka teknolojisi sayesinde öncelikle tekrarlanan süreçlerinin yazılım robotları kadar yapılmasını sağlayacağız. Bu sayede kurumların hızlanmasına, çalışan memnuniyetlerinin artmasına ve masraflarının da azalmasına destek olacağız’ açıklamasında bulundu.

Forrester’ın tahminlerine tarafından 2017’deki 507 milyon dolar olan Robotik Işlem Otomasyonu pazarının, 2021 yılında 3.3 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

UiPath, 2018 yılının ilk yarısında 100 milyon dolar yıllık tekrarlanan ciroya ulaştı. Şirket Forrester Wave: Robotic Process Automation, Q2 2018 göre ‘Yazılımın Özellikleri’, ‘Pazarda Kabul Görme’ ve ‘Strateji’ kategorilerinde en yüksek puanı aldı.

Günümüzde pazar değeri 3 milyar dolar olan UiPath, RPA çözümlerine daha pozitif yapay akıl ve alet öğrenimi algoritmalarını eklemekte ve kurumlara daha iyi hizmet verebilmek için tüm dünyadaki genişlemesini sürdürmektedir.

Önceki HaberPek fazla firma Pentagon’dan çekilirken Microsoft Sonraki HaberApple’dan Şaşırtıcı iPhone XR Kararı!Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir