Ultra geniş açılı lensi ile daha fazlasını yakalayın

Haberler admin 133 Okundu
sponsorlu reklam

Ultra geniş açılı lensi ile daha fazlasını yakalayın

Dinlendirici gösterme fotoğraflarından kalabalık arkadaş fotoğraflarına dek sunabileceği o kadar fazla şey var. Hem gelişmiş suni akıl sistemi bir uçtan bir uca kamera tarafında da kullanıcılara öyle çok çözüm sunuluyor. Sahne tanımlaması ve ışık düzeyi ayarlaması gibi örneğin.

Mate 20 Pro’nun hemencecik her konuda olduğu gibi kamera tarafında da şu an en gelişmiş akıllı telefonlardan bir tanesine olduğunu söylememiz lüzum. Bu yazımızda, “Ultra geniş açısal fotoğraf çekimi” özelliğinden laf edeceğiz.

Diyelim oysa küçük bir mekânda, topluluk bir arkadaş toplantısındasınız. Ortam fazla sıcak ve eğlenceli, ama ışık düzeyi düşük…

Bundan birkaç sene öncesine gidecek olursak, bütün detayları tek bir fotoğraf karesine sığdırmak oldukça zordu. Başta, arkadaşlarınızı fotoğraf karesine sığdırabilmek için uzaktan bir konuma gitmeniz gerekirdi. Peki ya uzaklaşacak değin mesafenin olmadığı bir yerde bulunduğunuzu düşünün?

Ara Sıra de yakın bir mesafeden tek seferde büyük bir yapının (Heykel, gökdelen, tarihi inşa gibi) tamamını sürüklemek istersiniz. öte taraftan, düşük ışık koşullarında böylece çok telefonun kamera performansı düşer, detayları keskin bir şekilde yakalamakta zorlanır ve çekilen fotoğraflardaki renk tonları da çoğunlukla göze güzel gelmez.

Bitmiş günümüze dönecek olursak, işte bu ürünün geniş açısal kamerasıyla bu sorunlar birer birer ortadan kalkıyor. Minik alanlarda, hatta çok yakın mesafelerde bile fazla geniş açılı fotoğraflar çekerek detayları tek bir kareye rahatlıkla sığdırabilirsiniz. Üstelik, keskin ayrıntı ve realist renkler için ortamda dinç bir ışık kaynağının olması da durum değil. Gece çekimlerinde bile yapay zekânın da desteğiyle olabilecek en net fotoğrafları çekebilirsiniz.

Bitmedi. Ilk Olarak da belirttiğimiz gibi, geniş açılı kamera, gezip görmekten hoşlanan kullanıcılar için harika bir yol arkadaşı çağrıda bulunmak. Mesela doğa manzaraları. Normalde pat diye artı resim karesinde elde edebileceğiniz detayları tek dokunuşla tek fotoğraf karesinde yetişmek fazla önemli. Bundan Başka, zamandan da tasarruf ettiğiniz için ayrıntısıyla uğraşma kaybınız olmuyor. Belirli mi olur, belki de bir sincap görür ve o kaçmadan fotoğrafını çekmek istersiniz? İşte geniş açının bir avantajı daha.

Toplamda 4 kameradan bir her birine olan 20MP’lik geniş açılı kamera, gizli alanlarda bile geniş seçenekler sunabilen, alışılagelmiş bir fotoğrafın ötesine geçerek daha artı detayı tek seferde yakalamanıza imkân sunuyor. Üstelik, çok daha bariz olarak.

16 maçta 293 gol attı!

Scott ve Sofia’nın aşkı para basıyor

İlk soruda elendi

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir