Ünlü analist Apple’ın geleceği hakkında konuştu

Haberler admin 185 Okundu
sponsorlu reklam

Ünlü analist Apple’ın geleceği hakkında konuştu

Son dönemde Apple’ın büyük bir düşüş trendi içerisinde olduğu red edilemez. Sadece ülkemizde değil, bütün dünyada iPhone satışları beklentilerin aşağı seyrediyor. Elbette bunda yeni tür iPhone fiyatlarının büyük rolü var.

Bağlı ama iPhone satışlarının düşük seyretmesinin tek nedeni yanına varılmaz pahada fiyatlar yok. Bunun yanı sıra Apple’ın yenilikçi ruhunu kaybetmiş olması ve kullanıcıları heyecanlandıracak yenilikler sunamaması iPhone satışlarının düşmesine etken oluşturuyor.

Akıllı telefon sektöründeki analizleriyle uyarı çeken Ming Chi Kuo’ya göre bu geçici bir koşul değil. Eğer Apple kendine çeki ahenk vermezse bu düşüş trendi 2019’da da devam edecek.

Kuo, iPhone sevkiyatlarının 2019 birincil çeyreğinde yüzde 29, ikinci çeyreğinde ise yüzde 14 oranında düşeceğini söylüyor. Malum üçüncü çeyrekte yeni iPhone modellerinin tanıtımı öncesinde de düşüş devam edecektir.

Burada asıl manâlı nokta ise yeni iPhone modellerinin kullanıcıları cezbedip, edemeyeceği. Eğer Apple yine yenilikçilikten uzak, iPhone X serisinin devamı özelliğinde modeller tanıtırsa, işi doğrusu baskı diyebiliriz.

Şimdilik yeni iPhone modelleri hakkında net detaylar bulunmuyor. Bildiğimiz tek şey çatı modellerinin 3 başlıca kamera ile geleceği. Eh bu da sektör için önemli bir yenilik sayılmaz. Umulan, ilk üç asıl kameraya sahip telefon 2018’in başında zaten çıkmıştı. Bakalım Tim Cook ve ekibi kullanıcıları şaşırtmayı başarabilecekler mi?

 

18 milyon liralık soru işareti

İlk soruda elendi

Scott ve Sofia’nın aşkı para basıyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir