Volkswagen, Bu Yılın Sonunda Elektrikli Araba Piyasasına Girecek

Otomobil admin 206 Okundu
sponsorlu reklam

Volkswagen, Bu Yılın Sonunda Elektrikli Araba Piyasasına Girecek

Volkswagen elektrikli otomobil konusunda biraz geriden geliyor. Her ne değin geriden geldiğini kabul etmese de başta Tesla almak üzere bir fazla rakibi elektrikli arabalar konusunda epey yol almış durumda.

Volkswagen elektrikli arabalarla ilgili atağını ID hatchback modeli ile bu yılın sonunda Almanya’da başlatmayı düşünüyor. ID Crozz Crossover’ın 2020 yılında Amerika’veya ihraç edileceği düşünülüyor. Aracın Amerika’daki üretimi ise 2022 sonları veya 2023 başları gibi olacak.

”Volkswagen elektrikli araçlar için bundan böyle geç kaldı, zaten pazarda bir sürü elektrikli otomobil oldu” gibi eleştirilere yanıt veren VW Amerika Ceo’su Scott Keogh “Geç yok, bütün dürüst zamanda pazarda olacağız” dedi.

VW grubu Amerika pazarına SUV ve Crossover konusunda da çok geç girdi. Bütün bir SUV çılgınlığının yaşandığı Amerika’da ayrıca yeni modelleri tanıtma konusunda geç kaldı hem de müşterilerin ihtiyaçlarına yanıt veremedi.

CEO yaptığı öteki açıklamalarında “Piyasaya uygun bir VW otomobili, uygun zamanda, uygun fiyatta ve tam da müşterilerimizin bizden beklediği şekilde çıkaracağız” dedi.

Her ne kadar Keogh bu açıklamaları yapmış olsa da elektrikli araç pazarı artık en ince ayrıntısına kadar büyüdü ve geleneksel otomobil firmaları minimum bir model çıkararak bu yarışa katıldı. VW aslında geç kalmış gibi görünüyor. Bir iki işyeri kadar domine edilen elektrikli araç pazarında VW’in pastadan ne kadarlık bir dilim alacağını göreceğiz.

Kaynak : https://www.cnet.com/roadshow/news/volkswagen-electric-cars-debut-right-time/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir