Windows 10 Ekim Güncellemesiyle Oluşan 2 Hata, Kullanıcıların Kâbusu Oldu

Genel admin 125 Okundu
sponsorlu reklam

Windows 10 Ekim Güncellemesiyle Oluşan 2 Hata, Kullanıcıların Kâbusu Oldu

Ekim 2018 güncellemesinden kalan iki hata sonucu işletim sistemi kullanıcıları çileden çıkmış durumda.

Hatalarla batmış bir ayın ardından Microsoft, Kasım ayında Ekim 2018 güncellemesini yeniden yayınladı fakat sorunlar güncellemeyi yükleyen insanların başına bela olmaya devam ediyor.

Ilk sorunla birlikte kullanıcılar Windows 10’un yerleşik idareci hesabını etkinleştirdiklerinde, Windows 10, Ekim 2018 güncellemesinden sonradan otomatik olarak etkisizleştiriliyor. Nitelik genelde güvenlik nedenlerinden dolayı kapalı oysa bir bilgisayarda sorun giderme için yardımcı bir özellik olabiliyor.

İkinci sorun ise daha az önemli olsa da FLAC uzantılı medya dosyalarını etkiliyor. Bu sıkıştırılmamış ses dosyaları, genellikle nitelikli bir dinleme deneyimi sağlar fakat Windows’un son sürümünde şarkı isimleri gibi parçaya entegre olan bilgiler dosya yöneticisinden indirimli durumda. Oturmuş Groove müzik oynatıcısı ve Windows Media Player bile bu dosyaları çalarken sorunlar yaşıyor, birincil dakikaları atıyor. Şu lahza için bir yama gelecek gibi görünmese de Windows, bir sürümün beta testlerini yaptığını belirtti.

Bu hatalar Windows’un Ekim güncellemesini geri çekmesine neden olan dosya silme hatası kadar ciddi hatalar olmasa da kullanıcıları sinir edebiliyorlar. Eğer siz de benzer sorunlar yaşıyorsanız, Microsoft’a durumu raporlamak şu lahza için yapabileceğiniz en yardımcı şey olacaktır.

Kaynak : https://www.digitaltrends.com/computing/two-new-bugs-impact-windows-10-october-2018-update/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir