Windows 10'un Yeni Güncellemesi, Yeniden Tasarlanmış Başlat Menüsü ile Gelecek

Windows 10’un Yeni Güncellemesi, Yeniden Tasarlanmış Başlat Menüsü ile Gelecek

Genel admin 364 Okundu
sponsorlu reklam

Windows 10'un Yeni Güncellemesi, Yeniden Tasarlanmış Başlat Menüsü ile Gelecek

Windows 10’un bir sonraki güncellemesinden birkaç görsel geldi. Gelecek güncellemede görsel anlamda çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyemeyiz ama özellikle “Başlat Menüsü” yeni bir konsept ile karşımıza çıkacak.

Windows için daha önce bambaşka tasarımlar yapan Cage Ata, Windows’un önümüzdeki günlerde getirmeye hazırlandığı güncellemede yer alacak bazı özellikleri, önceden takipçileriyle paylaştı. Sadece Başlat Menüsü değil, başvuru formu ikonlarında da şartların değişmesi olacağı göze çarpıyor.

Güncelleme ile gelecek değişikliklerin birer kopyasını kasten paylaşmak istediğini söyleyen Cage Ata, “Bu sene Microsoft, Windows 10’daki tatbik ikonlarını baştan tasarlamayı planlıyor. Geçiş aşamasında yeni sistemin nasıl görüneceği hakkında bir model oluşturmak istedim. Office 2019’un yayınlanan videosundaki görsellerden ilk elden ilham aldım ve birkaç yeni fikirle birleştirdim.” ifadelerini kullandı.

Yeni Başlat Menüsü tasarımında ince gölgeler ve daha kalın yazı karakteri sinyâl birincil değişiklikler. Ayrıca farklılık yaratacak en büyük değiştirme olan açık renk ve koyu renk modları da Windows 10’un Başlat Menüsü’nün görünüşünü adamakıllı değiştirecek. Açık renk temalı Başlat Menüsü’nü aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz.

Koyu renk temalı Başlat Menüsü ise, halihazırda kullanılan Başlat Menüsü ile benzer renkte. Koyu renk kullanılarak tasarlanan Başlat Menüsü’nü aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz.

Bu tasarımların, bir takım bilgilerden yola çıkılarak hazır modeller olduğunu ve belirlenmiş tasarımların tam olarak böyle olmayabileceğini belirtmekte fayda var. Yeni tasarımlar hakkındaki fikirlerinizi yorumlarda bekliyoruz.

Kaynak : https://betanews.com/2019/01/04/this-redesigned-windows-10-başlangıç-menu-is-a-big-improvement/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir