Windows Core OS, böyle olabilir

Donanım admin 214 Okundu
sponsorlu reklam

Windows Core OS, böyle olabilir

Uzun vakit açık kaynak kodundan o kadar hoşlanmayan Microsoft, artık eskisi gibi düşünmüyor. Yeni dedikodular, beklenen Windows Core OS işletim sisteminin açık kaynak kodlu bileşenler kullanacağını söylüyor.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki kullanım izinleri

Microsoft’un açık kaynağa yakınlaşması, şu anki CEO Satya Nadella’nın göreve gelmesiyle ortaya çıkmıştı. Microsoft şu sıralar açık kaynak projelerinin en büyük katılımcılarından bir tanesine ve işyeri, yakın zamanda açık kaynak kodlu projelerin konut sahipliğini yapan GitHub’ı satın almıştı.

Microsoft, şu esas kadar Windows 10’da açık kaynak kodlu bileşenler yararlanma konusunda fazla titiz davrandı. Oysa keşfedilen bir Microsoft güvenlik programı müdürünün Linkedin profilinde şunlar yazıyor: “Windows Core işletim sisteminin fena niyetli kişilere ve kodlara karşı güvenliği.” “Windows Açık Kaynak Bileşenlerinin güvenliğinin iyileştirilmesi.”

Windows Core OS’un ya da herhangi bir Windows sürümünün iyice açık kaynak kodlu ülkü gelme ihtimali çok düşük. Fakat Microsoft’un Edge web tarayıcısında açık kaynak kodlu Chromium motoruna geçmesinden, firmanın açık kaynaklı teknolojileri kullanmaktan kaçınmadığını görmüştük.

Windows Core OS hakkında yakın gelecekte daha fazlasını öğrenmemiz olası olacak.

Önceki HaberDevil May Cry 5’in bütün sırları açığa çıkıyor! Sonraki HaberGoogle Soruyor: “Internot Olmaya Var Mısın?”

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir