Witcher serisinin 4.kitabı Nefret Çağı, Türkçe olarak geliyor

Kitap admin 342 Okundu
sponsorlu reklam

Witcher serisinin 4.kitabı Nefret Çağı, Türkçe olarak geliyor

Kitaptan uyarlama olan Witcher serisi özellikle 3. oyun ile birlikte olağanüstü bir final yaptı ve bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de epeyce popüler bir ayla geldi. Oyunlarından daha sonra Türkçe olarak meydana çıkan kitapları da Witcher dünyasını daha iyi anlamamızı sağladı diyebiliriz. hali hazırda 3 kitabı Türkçe olarak bulunabilen Witcher serisinin 4. kitabı için epeyce sevindirici bir haber geldi.

Witcher: Korku Çağı önümüzdeki hafta çıkıyor!

Kayıp Rıhtım‘ın haberine göre serinin 4. kitabı önümüzdeki hafta raflarda yer alacak. Pegasus Yayınları, Türkçe çevrilen kitabın ön siparişini çoktan açmış durumda. Uzun süredir beklenen Korku Çağı (The Time of Contempt) ile birlikte 3. kitabın kaldığı yerden hikayeye devam edeceğiz. 14 Mart itibari ile çıkacak olan kitabın arkadaki yüz açıklaması şu şekilde;

Witcher serisinin 4.kitabı Nefret Çağı, Türkçe olarak geliyor

“Yapamam… Onu yazgısına teslim edemem. Yapayalnız o hemen… Ancak hiç yalnız kalmamalı, Dandelion. Sen bunu anlayamazsın. Kimse anlayamaz lakin ben anlıyorum. Eğer yalnız kalırsa, bir zamanlar… çok eskiden benim başıma gelenleri o da yaşayacak… Sen bunu anlayamazsın…” 

Nilfgaard İmparatoru Emhyr var Emreis harekete devretmek üzere. Tek bir hamleyle Kuzey Krallıkları’nı bozmak, önüne çıkmak talihsizliğine düşen herkesi öldürmek veya esir elde etmek istiyor. Geçmişte Sodden Tepesi’nde büyücüler yüzünden yenilen Nilfgaard İmparatoru bu sefer zaferle arasına hiç kimsenin giremeyeceğinden emin.

İnsanların ve devletlerin çıkar savaşlarına kuşkusuz bulaşmamayı ve her zaman tarafsız kalmayı seçen Rivyalı Geralt bu sefer fazla zorlama bir karar devretmek zorundadır. Kehanetlerde bahsedilen, bütün dünyayı değiştirmeye yazgılı çocuk onun kendi kızı gibi sevdiği Ciri’dir. Ve Ciri’yi korumak için Geralt’ın yapmayacağı şey yoktur. Nihayet bir taraf tercih etmek ve canını hiçe saymak dâhil.

“Bu kitabı gerçekten, aslında fazla beğendim… Sapkowskı’nin dünyasındaki hiçbir kişilik siyah-beyaz değil. Geralt ve canavarlar dâhil herkes grinin bir tonu.”

––The Deckled Edge