Xiaomi devleri geride bıraktı

Haberler admin 265 Okundu
sponsorlu reklam

Xiaomi devleri geride bıraktı

Gün geçtikçe akıllı telefon sektöründeki rekabet bir tık daha artıyor. Bu durumun esas sebebi ise global pazarın yavaş yavaş doyuma ulaşması. Idareli anlamda gelişmiş olan ülkelerdeki satışlar son dönemde iyiden iyiye düştü. Hal böyle olunca akıllı telefon üreticileri de gelişmekte olan pazarlara yöneldiler. Nitekim bu ülkelerin başında da dünyanın en topluluk nüfusa sahip 2. ülkesi olan Hindistan geliyor.

Umulan, Apple bile Hindistan pazarına girebilmek için yoğun bir uğraş sarf etti. Hindistan’da üretim fabrikaları kurdu, ar-ge merkezlerine yatırım sözü verdi, binlerce kişiye istihdam olanağı sağladı ve daha nicesi. Tüm bunlar Tim Cook ya da Apple yöneticilerinin Hindistan’a karşısında özel bir ilgisi olduğu için değildi kuşkusuz. Çünkü derhal artma potansiyeline sahip en kritik alan Hindistan.

2018’de öyle fazla ülkede zeki telefon satışları gerilerken, Hindistan’da ise yüzde 10 oranında bir artma gerçekleşti. Canalys kadar açıklanan verilere kadar, Xiaomi geçtiğimiz yıl 41 milyon telefon sevkiyatıyla yüzde 29.9’luk pazar payına erişti ve Hindistan’da en çok satan akıllı telefon markası olmayı başardı. Pazarın eski lideri olan Samsung ise 35.4 milyon sevkiyat ve yüzde 25.8’lik pay ile ikinci sırada yer aldı. Vivo, Oppo (Realme) ve Micromax markalarının ilk 5 içerisinde yer aldığı pazarda Apple ve Huawei gibi isimler ise birincil beşe giremedi.

Çoğu birey haberdar bile yok!

İtalyanlar Galatasaray’ı açıkladı

6-0’dan sonradan şoke eden hareket!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir