Xiaomi fiyatları uçuracak

Haberler admin 257 Okundu
sponsorlu reklam

Xiaomi fiyatları uçuracak

Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun önümüzdeki yıllarda tanıtılacak olan Xiaomi telefon modellerinin uygun fiyatlı olamayabileceğini belirtti. Xiaomi de bundan böyle devler liginde zirve göstermek için fiyatları uçuracak gibi görünüyor.

 Xiaomi CEO’su Lei Jun, verdiği röportajda firmanın uygun fiyatlı telefon politikasından ilerleyen dönemlerde vazgeçebileceğini belirtti.

Xiaomi’nin fiyat politikasını değiştirmeye yönelmesinde en büyük etken yatırımcılar olarak gösteriliyor. Yatırımcısına daha pozitif kar elde ettirmek için telefon fiyatlarını arttıracak olan Xiaomi, bu konuda nasıl bir yol izleyeceğini maalesef ancak açıklamadı.

Tahminlere tarafından Xiaomi eğer böyle bir politika izlemeye yönelirse yeni tür amiral gemisi modelleri 800 ila 900 Dolar aralarında olabilir. Yani Apple ve Samsung ile yaklaşık olarak benzer fiyatla Xiaomi sahneye çıkabilir. Peki, bu şart Xiaomi’nin satışlarını nasıl etkileyecek?

Şimdi eğri oturalım içten konuşalım. Xiaomi’nin telefonları genellikle yerinde fiyatlı olduğu için seçim ediliyor. Yerinde fiyata yüksek performans isteyenlerin birincil tercihlerinden olan işyeri, fiyatları yükseltirse müşteriler öteki firmalara yönelebilir. Bu da Xiaomi’nin kar elde edicem diye hasar etmesine niçin olabilir.

 

Bu Faruk o Faruk değil!

Koca şehri yuttu!

Sakın ikinci kere ısıtıp yemeyin!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir