Xiaomi Mi A3 ve Özellikleri Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Cep Telefonları admin 163 Okundu
sponsorlu reklam

Xiaomi Mi A3 ve Özellikleri Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Bildiğiniz gibi fiyat performans şampiyonu olan Xiaomi, orta segment telefonlarıyla piyasayı kasıp kavurmaya devam ediyor. XDA forumda yeni çıkan bir bahis ise Mi A3’ün yolda olduğunu söylüyor.

Cümbür Cemaat Mi A2’nin bir halefi olacağını bunun da Mi A3 olacağını tahmin ediyordu. Hatta bununla alakalı bir takım söylentiler vardı. XDA forumun kıdemli bir üyesi ve XiaoMiTool’un da yaratıcısı olan bir birey, Xiaomi Mi 8’in Android 9 tabanlı MIUI 10 yazılımında “orchdid_sprout” kod isimli bir cihaz keşfettiğini söylemişti.

Peki burdan Mi A3’ün geleceğini nasıl anladık diye sorabilirsiniz. Xiaomi, şimdiye değin Android One projesine dahil olan telefonlarında (Mi A1, Mi A2, Mi A2 Lite) “_sprout” kod ismini kullanmıştı. Daha önce Mi A2 ve Mi A2 Lite modelleri de bu şekilde keşfedilmişti. Mi A2’nin 2018 ortalarında duyurulduğunu düşünecek olursak, Mi A3’ün duyurulması için hala biraz daha zaman var diyebiliriz.

Mi A1 ve Mi A2’nin orta segment telefonlar olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, Mi A3’ün de orta segment olacağını düşünebiliriz. Xiaomi’nin A serisi telefonları stok Android deneyimi, Android One projesinin bir parçası olması ve gayet uygun fiyatları ile güzel satmak rakamları yakalamıştı. Daha önceki A serisi telefonlar Mi 5X ve Mi 6X’e benzediği için Mi A3’ün Mi 7X yarı bir telefon olacağını varsayabiliriz.

Ekran çözünürlüğünün Full HD+ olabileceği söylenirken, ekrana gömülü parmak izi sensörü yerine arka tarafta yer alan bir parmak izi sensörü olacağı düşünülüyor. bununla birlikte telefonda Qualcomm’un en dinç orta derslik işlemcisi olan Snapdragon 710’un kullanılabileceği de gelen tahminler aralarında.

asgari 4GB RAM kullanılması beklenen telefonun, 6GB RAM olan ikinci bir modeli de olabilir. 3,5 mm jak ve microSD kart girişi olmayacağı tahmin edilen telefonda çift sim kart girişi bulunacağı varsayım ediliyor. Tabii ama bu bilgiler sadece çıkarım ve Xiaomi’den ses çıkana dek net bilgiler almak o kadar de mümkün görünmüyor.

Kaynak : https://www.androidheadlines.com/2019/01/xiaomi-mi-a3-arrival-unofficially-confirmed.html

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir