Xperia 4 dar uzun bir yapıda olacak

Haberler admin 112 Okundu
sponsorlu reklam

Xperia 4 dar uzun bir yapıda olacak

Geçtiğimiz Şubat ayında gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde yeni amiral gemisi modeli Xperia 1’i tanıtan Japon teknoloji devi, şu aralar orta segmente yoğunlaşmış durumda.

Son söylentilere kadar, Sony kompakt bir modelle alıcı kitlesini birazcık daha genişletmek istiyor. Hatırlanacağı üzere Sony’nin bu kapsamdaki son modeli 4.6 inçlik Z5 Compact olmuştu. Xperia Z5 Compact küçük yapısına rağmen hayli zinde bir cihazdı.

Sony yeni Compact modelinde gücün yanı sıra tasarımı ön plana dışında tutmak istiyor. Söylentilere göre Xperia 4, Japon teknoloji devinin yeni kompakt modeli olacak.

Snapdragon 710’dan kuvvet alması beklenen telefon 21:9 gibi böylece de rastlanmadık en tepe oranına sahip olacak. Yani Sony Xperia Z5 Compact’ın kasasını alıp, boyunu azıcık uzatacak diyebiliriz. Xperia 4’ün eni benzer Z5 Compact’ta olduğu gibi 65mm olacak. Lakin boyu 127mm yerine 149mm olacak. İşin içerisine üstelik incelen çerçeveleri eklediğimizde telefonun ekran boyutu 5.7 inçe kadar yükselecek.

Muhakkak bu tasarımın herkese hitap etmeyeceği gerçeğini de atlamamak gerekiyor. Zira kullanıcılar uzun ekranlardan ziyade, geniş ekranlara daha fazla istek gösteriyorlar.

“Önce Barcelona istedi”

“Bedbaht halde, yüzü gülmez oldu”

Test ettiği araç cayır cayır yandı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir