Yapay Zeka Desteğiyle Hazırlanan 15 Şarkılık Albüm ‘Hello World’ Çıktı

Yapay zeka admin 228 Okundu
sponsorlu reklam

Yapay Zeka Desteğiyle Hazırlanan 15 Şarkılık Albüm 'Hello World' Çıktı

Takriben 6 yıllık çalışmanın sonunda, suni akıl ile insanların iki taraflı yaptıkları birincil albüm müzik severlerin beğenisine sunuldu.

Spotify Creator Technology Research Lab’de idare yapan ve SONY CSL’in eski yöneticisi olan François Pachet, dünyada daha önce yapılmamış bir projeye imza attı. Otonom suni akıl ile hakiki sanatçıları bir araya getiren Pachet, bu nedenle ‘Skygge’ projesini oluşturdu.

2012 yılından beri suni zekaları müzik yapmak için kullanmaya çalışan Pachet, Hello World albümünün üretim aşamasında çoğu meşhur müzisyenle de çalıştı. Başta Belçikalı Stromae olmak üzere Benoit Carré ve The Pirouettes gibi sanatçılara eskiz notalar ve parça fikirleri sunan yapay akıl ile sanatçılar, bu vesile ile Hello World isimli müşterek albümü tamamlamış oldular.

Sizler de bu enteresan projeyi incelemek isterseniz buraya tıklayarak web sitesine ulaşabilirsiniz. Albümden birincil yayınlanan klip olan Valise adlı parçaya ise derhal aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Kaynak : https://tr.sputniknews.com/bilim/201810101035596470-yapay-zeka-yardimiyla-hazirlanan-pop-albumu-hello-world/   2 2 1 0 0 Emoji İle Tepki Ver 2 2 1 0 0

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir