Yapay zeka engelleri aşıyor

Yapay zeka admin 231 Okundu
sponsorlu reklam

Yapay zeka engelleri aşıyor

Yakın döneme dek yalnızca kolay birer irtibat aracı olarak kullanılan cep telefonları, günümüzde sahip oldukları geniş kabiliyet yelpazesiyle öyle çok işlevi bünyesinde barındıran cihazlara dönüşmüş durumdalar. Son dönemdeki gelişmelerle yeni bir vizyona ulaşan cep telefonu modellerinin başındaysa gelişmiş suni zekasıyla Huawei Mate 20 Pro geliyor. HUAWEI’nin geliştirdiği Facing Emotions uygulamasıyla, Mate 20 Pro’nun yapay zekası engelleri aşıyor.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki başvuru formu izinleri

Görme engelli kişiler “Duyguları görebiliyor”

HUAWEI’nin yeni tanıtılan Facing Emotions uygulaması, suni akıl destekli teknolojisiyle görme engellilerin ‘duyguları görebilmesi’ni sağlıyor. Kişilerin duygularını tanımlayarak bunu sese dönüştürmek için tasarlanan Facing Emotions uygulaması, görme engelliler için yepyeni bir deneyim biçimi olarak dikkat çekiyor. Başvuru Formu dahilinde her duygu kendisini suni zekanın tanımayı öğrendiği farklı bir yüz ifadesi olarak gösteriyor. sonradan ise bu tanımlamayı 7 temel duygudan birine atayarak, bu duygu için özel olarak yaratılarak evvelden tanımlanmış bir sesi çalıyor.

Uygulamanın her bir duyguyu belirten sezgisel seslerini ise görme engelli besteci Tomasz Bilecki oluşturdu.

Ünlü Polonyalı tasarımcı, Facing Emotions için tasarladı

2019011714343895585.jpg Ünlü Polonyalı tasarımcı, Facing Emotions için tasarladı

Görme bozukluğu olan kişiler için, telefonların eller egemen bir şekilde kullanılabilmesi fazla kritik bir öneme sahip. Bu noktada HUAWEI, Facing Emotions uygulaması için ünlü tasarımcı Jan Kochanski ile meslek birliğine imza atarak, eller bağımsızlık başvuru için özel bir tutucu kılıf oluşturdu. Uygulamanın kullanımını kolaylaştırmak için tasarlan özel kılıf, jurnal başvuru formu kullanımını da optimize ediyor. Zeki telefon kullanımını daha kolay hale getiren özel kılıf, 3D zorlama seçeneğiyle çoğaltılabiliyor.

Ünlü Polonyalı tasarımcı Kochanski, birbirini izleyen naylon tozu parçacık katmanlarını bir lazerle sinterleme işlemi sonucunda oluşan SLS 3D baskı tekniğini (Seçici Lazer Sinterleme) kullandı. Bu işlemle yapılan nesneler hafif ve dayanıklıyken, aynı zamanda matbaa işlemlerini ve kılıfı yazdırmak için çevrimiçi hizmeti kolaylaştırıyor.

Önceki HaberDC, Aquaman’in başarısından şiddet almış gibi! Sonraki HaberZyxel Nebula Ürün Ailesi Genişledi

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir