Yapay zekâlı kameralarıyla gerçeğe boyut atlatın

Haberler admin 134 Okundu
sponsorlu reklam

Yapay zekâlı kameralarıyla gerçeğe boyut atlatın

Ürünün arkadaki tarafında 3 kameralı özel bir sistem yer alıyor. 40+20+8MP’den oluşan bu sistem, ayrı ışık koşullarında net fotoğraflar ve videolar çekebilmenize imkân sunuyor. Suni zekâ desteği baştan sona, ortam koşulları ve ışık düzeyi ayarlanarak en iyi sonuca erişebiliyoruz. bununla beraber Huawei’nin sunduğu ilave modlarla daha farklı ve dolayısıyla daha özel videolar çekebilmek de olası.

Mate 20 Pro’da AI color, Nostalji (Vintage), canlı renkler (Fresh) ve donuk renkler (Suspense) elde etmek üzere 4 farklı video çekim modu bulunuyor ve herkes de çok iyi çalışıyor, fazla hoş sonuçlara imza atmanızı sağlıyor.

başlangıçta AI Color ile başlayalım. Bu modu seçtiğinizde, objektifin karşısındaki kişi ya da obje, renkli olarak görünüyor. Geriye Doğru kalan öteki tüm teferruat ise siyah beyaz. Bu Vesile Ile bir yerel renklendirme laf konusu. İşin güzel tarafı ise ister değişmez, isterseniz de hareketli çekim yapın, tıpkı çizgi roman sayfalarından fırlamışçasına görsellik elde ediyorsunuz.

Nostalji modunu seçerek tescil yapmaya başladığınızda, ayrıca ışık tonları hem de renkler fazla daha “eskimiş” makyakıyla karşınıza çıkıyor. Canlı renkler modunu seçtiğinizde, adından da anlayacağınız üzere daha pasterl, daha renkli görüntüler elde ediyorsunuz.

Suspense modu ise, sizi hemen hemen bir buz kalıbının içine alıyor. Soğuk mavi tonlarda videolar çekebiliyorsunuz. Aklınızda canlanabilmesi için Terminator 2 filminin gece sahnelerini örnek gösterebiliriz. Düşünsenize, artık küçük bir telefonla bile sinema kalitesinde görüntüler çekebiliyorsunuz.
Tabii bütün bu modlarda, arkaplan blurlama özelliği mevcut. Böylece ön plandaki teferruat (Örneğin siz, arkadaşınız ya da bir obje) fazla net bir şekilde kameraya yansırken arkaplanda kalan ve değersiz olan tüm teferruat bulanık ülkü geliyor. Bu da arkaplanı tasa etmeden hemen bitmiş rahatlıkla çekimler yapabilmenizi sağlıyor.

Natürel çektiğiniz videolar için “düzenleme” faktörü de önemlidir. İster uzun, ister kısa, ister çiğ, isterseniz de modlu çekimler yapmış olun. Mate 20 Pro’nun içinde bulunan video düzenleme özelliğiyle videolarınızda görüntüden ses detaylarına dek pek fazla düzenleme yapabilirsiniz. Hatta Huawei, videoda yer alan öteki kişileri de bir bir kaydederek herkese özel “en güzel anlar” klipleri oluşturabiliyor.

Faturalar yüzde 12 düşüyor

Son halini görenler inanamadı

O defter kapandı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir