Yeni Bir iPhone Aldığınızda İlk Etapta Yüklemeniz Gereken 10 Uygulama (iOS)

Mobil Uygulamalar admin 125 Okundu
sponsorlu reklam

Yeni Bir iPhone Aldığınızda İlk Etapta Yüklemeniz Gereken 10 Uygulama (iOS)

Eğer telefonunuzu değiştirmeyi düşünüyorsanız ya da değiştirdiyseniz, bu listedeki uygulamalar fazla işinize yarayacak. iOS işletim sisteminin açıklarını kapatan, eksiklerini giderip cihazı daha elverişli hale getiren bu 10 uygulamayı Haftalık Dilekçe Reçetesi bölümünde sizin için derledik.

Zeki dünyasının kullanıcı sayısı açısından hakim gelen cephesi olan Android, son yıllarda iOS ile arasındaki performans farklarını kapatmaya başladı. Yeniden gündeme gelen konulardan birisiyse, iOS’un Android’e kıyasla daha sınırlı bir yapıda olması. Apple bunu marketteki tatbik çeşitliliğiyle fazlasıyla yansıtıyor. Bazı kategorilerde sunulan alternatif sayısı pek eksik fakat, iOS’a dair düşünceleriniz değişebiliyor.  

yine de performans ve var olan uygulamaların kalitesi, kullanıcıların epeyce hoşlarına gidiyor. Bugün bir yeni bir iPhone aldıysanız, belirli cihazınızda bulundurmanız gereken 10 demirbaş uygulamayı listeliyoruz. Webtekno Haftalık Dilekçe Reçetesi’ne güzel geldiniz.  

Fotoğraf ve video uygulamaları: 

Adobe Lightroom CC: 

Adobe’un mobil cephesinde bulunan uygulamaları, kameraya yönelik listelerde daima zirveye oynayabilir. Zira firmanın özellikle Lightroom ürünü bunun en fiziki kanıtlarından birisi. Fotoğraflarınızdaki renk ve ışık ayarlarını en ideal düzeyde ayarlamanıza ihtimal tanıyan uygulama, özellikle gün ışığındaki fazla parlaklıklar için doğal bir çözüm sunuyor.

Adobe Photoshop LightroomİNDİR

Rookie Sırça: 

 

Sınırlı sayıdaki iOS’a özel kamera uygulamalarından olan Rookie Cam, resim düzenleme konusunda Adobe değin iyi hizmet sunmasa da alternatif kamera uygulaması arayanlar için ideal olabilir. Dilekçe içerisindeki düzenleme seçenekleri epeyce çeşitli.

Rookie CamİNDİR

Cameo: 

iOS içerisinde mevcut olan Apple’ın video düzenleme uygulaması, kullanıcılara Comeo kadar çok alaternatif sunmuyor. Vimeo’nun arkasındaki takım kadar geliştirilen dilekçe, bilgisayara gereklilik duymadan profesyonel görüntülere sahip videolar üretmenizi sağlayacak.

Cameo – Video Editor and Movie MakerİNDİR

Müzik uygulamaları: 

Shazam: 

Shazam’ı duymayan kalmamıştır sanıyoruz. Tatbik, çevrenizde duyduğunuz şarkıların kime ait olduklarını bulmaya yarıyor. Şimdiden söyleyelim, mırıldanmak bir işe yaramıyor. Şarkıları bulduğunuzda ilk elden Spotify listenize ekleyebiliyorsunuz.

ShazamİNDİR

Musixmatch: 

Öteki müzik dinleme uygulamalarıyla entegre olarak çalışan Musixmatch, şarkıları dinlerken sözlerini minik bir kutucukta bildiren bir başvuru. Çoğu kullanıcıya hitap etmese de, bilhassa yapancı dilde ne dinlediğini merak edenler için eğlenceli bir çözüm.

MusixmatchİNDİR

Meslek ve yaşam uygulamaları: 

Microsoft Office çözümleri: 

Microsoft’un PC dünyasındaki köklü büro çözümlerinin bazıları, iOS’a özel olarak AppStore üstünde de bulunuyor. Microsoft hesabınızla giriş yapıp, bulut üzerinden belgeleri görüntüleme ya da düzenleme işlemleri yapabiliyorsunuz. Metinleri aracısız oluşturup, yazıcılara farklı yollarla bağlanarak çıktı da alabilirsiniz.

Microsoft WordİNDİR Microsoft ExcelİNDİR Microsoft PowerpointİNDİR

Alarmy: 

 

Alarmy, sabahları uyanmakta sorun çekenler için çok ideal bir alternatif. Yerleşik iOS alarm uygulamasını bir türlü sevemeyenler için en popüler seçenekler arasında. Alarmı kapatmanız için size sorular yönlendirmesi de cabası.

AlarmyİNDİR

Google Keep: 

 

Google’ın uygulamaları, iOS’da yer almaya başladıkları günden bu yandan, Apple’ın sinirlerini hoplatıyorlar. iPhone kullanıcılarının önemli bir kısmı, aynı zamanda etkin Google hesabına sahip kişiler. böylece Google Drive ile benzer bir sisteme sahip olan Keep üzerinden notlar olmak büyük avantaj. Benzer notlara bilgisayarda tarayıcınız üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

Google KeepİNDİR

Google Haritalar: 

Apple Maps, Google Haritaların en büyük rakibi. yine de Google’un yıllardır süregelen Earth gibi bir projesi var. Apple’a kıyasla daha fazla uyduya sahip olması, harita doğruluğu açısından daha üstün hizmet vermesini sağlıyor. aynı zamanda Android kullanıcılarının sayısı çok olduğundan, haritadaki verilerin doğruluğu da daha yüksek.

Google MapsİNDİR

Nike Training Club: 

Spor gerçekleştirmek isterken salonlara eşek yüküyle para harcamanın patavatsız olduğunu düşünenlerdenseniz, Nike’ın bedava olan bu Training Club uygulaması hoşunuza gidecek. Kişiye ve imkanlara kadar ücretsiz ve özel antrenman programları çıkartan başvuru, bu programları peşine düşüp takip etmeniz için sizi sürekli uyarıyor. Ayrıca Runing uzantısı ile koşularınızı harita üzerinden inceleyip, detaylı bilgiler elde edebiliyor, bir takım günlerde diğer kullanıcılarla karşılıklı koşular düzenleyebiliyorsunuz.

Nike Training ClubİNDİR

Bonus uygulamalar: 

Webtekno: 

Bu haberi size sunan Webtekno ekibinin ellerinden çıkmış, reklamsız haber uygulaması. Günün flaş gelişmeleri bildirim olarak gönderiliyor, her akşam 6 haberlik kayda değer bildiri biçiminde günün özetine sahip oluyorsunuz. Yorumlar ekranında daha akıcı bir sohbet, gece modu ve akan arayüzüyle hoşunuza gideceğine eminiz.

WebteknoİNDİR

Kafa Topu 2: 

İzmo bünyesinden doğan Masomo ekibi göre yapılan, geçtiğimiz aylarda marketlerdeki yerini alan Kafa Topu 2, Türkçe sunucu modunda Ercan Taner’in heyecanlı sunumuyla daha da çekişmeli bir hal aldı. Oyun içinde karakterlerinizi özelleştirebiliyor, dünyanın her yerinden rakiplerinizle karşılaşabiliyorsunuz. 

Kafa Topu 2İNDİR

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir