Yeni heyecan katlanabilir ekranlar

Haberler admin 200 Okundu
sponsorlu reklam

Yeni heyecan katlanabilir ekranlar

Kuşkusuz son 10 yılın en fazla gelişim kaydeden cihazı cep telefonu. Önce mp3 çalabilen cep telefonları ortaya çıktı ve mp3 çalarların sonunu getirdi. Sonrasındaysa cep telefonlarına kamera eklendi ve insanoğlunun resim sürüklemek için resim makinelerine ihtiyacı ortadan kalktı.

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte istediğimiz ortamda internete girebilir hale geldik. Ekipman gücü arttıkça oyun konsollarına karşı taraf oyunları cep telefonlarında oynayabilmeye başladık. Ancak benimsemek lüzum ama son birkaç yılda cep telefonları buluş namına müşterilerine o kadar pozitif şey sunamaz ülkü geldi.

Bu da yeni modellerde tasarım anlamında değişikliklerin ön plana çıkmasına yol açtı. Samsung’un katlanabilir ekranlı telefon modeli de tasarım alanında gerçekleştirilen yeniliklerden bir başka biri.

Yeni heyecan katlanabilir ekranlar

Katlanabilir ekran teknolojisi başlangıçta 2011 yılındaki CES’te tanıtılmıştı. Ancak Samsung kadar katlanabilir ekrana sahip birincil telefonun duyurusu geçtiğimiz Kasım ayına dek sarktı. Ve görünürde o ancak Samsung geleceği katlanabilir telefonlarda görüyor.

Samsung’un Başkan Yardımcısı ve mobil bölümdeki Görsel Ar-Ge Ekibi’nin lideri Hark-sang Kim yaptığı son açıklamada “her şeye karşın şimdi telefonların ekran boyutunun fakat kendisi dek geniş olabildiğinden” yakınarak, ilerleyen zamanda bu düzenin değişeceğine inancını belirtti.

Kim gelecek yıllarda zeki telefon tasarımlarında büyük bir başkalaşım gerçekleşeceğini, ansızın pozitif şekilde katlanabilen ve esnetilebilen telefonların artık düş olmadığını ve Samsung’un bu geleceğe hazır olduğunu söyledi.

Hark-sang Kim’in sözleri epeyce iddialı olsa da katlanabilir telefonların tüketicilerden alacağı reaksiyonu kestirmek zorlama. yine de en azıyla Kim’in sözlerinden, Samsung’un yeni odak noktasının katlanabilir modeller olacağını anlayabiliyoruz.

Maliyetin azaltılması gerekiyor

Katlanabilir ekranlı zeki telefonların önündeki en büyük engel ise maliyeti. Hali hazırda katlanabilir ekranlı bir modelin maliyeti, üstteki segmentte 1000 doları geçiyor. Hal böyle olunca telefonun son kullanıcıya ulaşırken istenilen etikette uçuk bir meblağ olarak karşımıza çıkıyor.

Katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar günümüz teknolojisi ile olası olabilir. Lakin bu elbette ucuz birşey değil. Katlanabilir ekranlı modellerin yaygınlaşması ve ucuzlaması için daha birkaç yıla gereklilik var.

2019 katlanabilir ekranlı modellerden ziyade, çift ekranlı modelerin senesi olabilir. Malum 2018’in sonlarına içten tanıtılan çift ekranlı NEX modeli hayli alaka görmüştü. Dolayısıyla 2019’da çok daha artı çift ekranlı modelle karşılaşabiliriz. gerçi bekleyip göreceğiz.

‘Yumurta’nın içinden bakın ne çıktı!

Mert Alaş: 10 yıl önce, 10 sene sonra

Sezon sonunda Galatasaray’da!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir