Yeni teknoloji şirketi KoçDigital

Yapay zeka admin 136 Okundu
sponsorlu reklam

Yeni teknoloji şirketi KoçDigital

Koç Topluluğu’nun öncü bilişim şirketi KoçSistem, The Boston Consulting Group (BCG) ile uzun vadeli bir iş birliği yaparak yeni bir teknoloji şirketi kurdu. KoçDigital adıyla hayata geçen yeni şirketin Divan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşen lansmanı Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu konut sahipliğinde, Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu, KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, BCG Orta ve Doğu Avrupa ile Orta Doğu Başkanı Christoph Schweizer ve BCG Türkiye Genel Müdürü ve Kıdemli Yönetici Ortağı Burak Tansan öncelikle olmak üzere Koç Topluluğu Şirketleri’nin yöneticileri ve meslek ortaklarının katılımıyla gerçekleşti.

Honor 8X resmi olarak tanıtıldı!

Levent Çakıroğlu: “Gelecek taahhüt eden yeni meslek alanları yaratmayı ve Türkiye’de dijital dönüşüme de önderlik ederek ülkemizin geleceğine değerinde katmayı hedefliyoruz.”

Koç Topluluğu’nun 90 yılı aşkın süredir devam ettirdiği büyümesinin ve başarısının gerisinde esas unsurlardan birinin zamanın ruhunu iyi okuyabilmesi ve değişime öncülük etmesi olduğunu anlatan Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, “Bu çerçevede, 2016 yılında başlattığımız Dijital Mutasyon Programımız en önemli stratejik önceliklerimizden biridir. Bu programla, çabuk değişen rekabet ortamında şirketlerimizi daha da güçlendirmeyi; gelecek vaat eden yeni iş alanları yaratmayı ve Türkiye’de dijital dönüşüme de liderlik ederek ülkemizin geleceğine değer katmayı hedefliyoruz. defalarca vurguladığımız gibi, Koç Topluluğu olarak ülkemizin potansiyeline inanıyoruz. Bu potansiyeli değerlendirmek ve katma değerli sürdürülebilir büyümeyi yerine getirmek için teknolojik mutasyon kayda değer fırsatlar taahhüt ediyor. Biz de Topluluk olarak, ülkemizin toplumsal ve idareli kalkınmasına katkı verecek şekilde, defalarca ve her şartta gözü kara adımlar atmaya ve yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Bugün de bu sorumlulukla bir kez daha harekete geçmenin gururunu yaşıyoruz,” dedi.

2018100316175510385.jpg Koç'un Yeni Teknoloji Şirketi KoçDigital

Levent Çakıroğlu: “İleri çözümlemeli yetkinliklerimizi küresel seviyeye çıkartmaya karar verdik.”

Koç Topluluğu Şirketleri’nin 2017 başında dijital dönüşümde uzun vadeli stratejilerini destekleyen planlarını ortaya koyduklarını anlatan Levent Çakıroğlu şöyle devam etti: “Bu planlarda; bilgi analitiğinden suni zekâya, nesnelerin internetinden blockchain’e,  müşteri deneyimi süreçlerinin yeninden tasarlanmasından, Sanayi 4.0 uygulamalarının yaygınlaştırılmasına kadar uzanan geniş bir yelpazede 300’den artı proje yer alıyor. Bu projelerin yarısından fazlasının karşılıklı noktası da ileri data analizi yetkinliklerine gereksinim duyuluyor olması. Bütün bu sebeplerle ileri analitik yetkinliklerimizi çok daha geniş bir vizyonla küresel seviyeye çıkartmaya karar verdik.  Bu niyet doğrultusunda küresel meslek dünyasının güçlü isimlerinden Boston Consulting Group ile meslek birliği yaptık ve KoçSistem iştiraki olarak KoçDigital’i kurduk. Ülkemizin de küresel çapta rekabet gücünü artırması ve ekonomik gelişimini hızlandırması için dünyadaki dijital değişim fırsatlarından en yüksek derecede yararlanması durum. Dijital dönüşüm, teknolojinin ötesinde, sahiden zihniyet dönüşümünü gerektiriyor. Bu yüzden de dönüşümün odağında teknolojiden çok insan olduğuna inanıyorum. Biz de Koç Topluluğu olarak dijital dönüşümün odağına insanı alarak, kendi ekosistemimizde zincirin her bir parçasını güçlendirmeyi arzuluyoruz. Bu çerçevede KoçDigital bünyesinde hayata geçecek olan akademinin altını bilhassa çizmek istiyorum.  KoçDigital Yüksekokul, BCG’nin küresel data birikimiyle, İleri Çözümlemeli ve IoT ilk olarak elde etmek üzere teknoloji alanında kaliteli insan kaynağının yetişmesini sağlayacak. Böylece, ülkemizin dijital çağa hazırlanmasına hizmet edecek. Yeni teknolojilerin ve data birikiminin yerli imkânlarla geliştirilip üretilmesi; Türkiye’nin ‘dijital dönüşümün’ yapacağı küresel değerden daha fazla pay almasını ve küresel pazarlarda daha fazla laf sahibi olmasını sağlayacaktır.”

Tamer Haşimoğlu: “KoçDigital ülkemizde iş yapış şekline de icat getirecek.”

Koç Holding Turizm, Yiyecek ve Perakende Grubu Başkanı ve KoçDigital Idare Heyeti Başkanı Tamer Haşimoğlu ise lansmanda yaptığı konuşmada, KoçDigital’in meslek modeli ile yaratacağı avantajlara uyarı çekerek şöyle devam etti: “KoçDigital müşterileri, ayrıca KoçSistem hem de BCG ekiplerinin uzmanlığından faydalanacak. Bu sayede problemlerin teşhisi, çözümü ve uygulama aşamalarında fazla önemli layık yaratacağımıza inanıyoruz. Burada önemli olan, KoçDigital’in sunduğu çözümleri yalnızca danışmanlık hizmeti gibi vermemesi, başvuru formu aşamasında da bütün bileşenleriyle müşterisinin yanında yer alarak, çözümleri birlikte hayata geçirmesi. İşbirliğimiz çerçevesinde KoçDigital’in sadece Türkiye’deki firmaların yok, Doğu Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi’ndeki firmaların da ‘IoT’ ve ‘İleri Çözümlemeli’  konularındaki ihtiyaçlarını karşılamada çözüm ortağı edinmek üzere konumlanması. Burada kendimize koyduğumuz nihai maksat, ülkemizin bu alanda teknoloji ihracatçısı durumuna gelmek. Türkiye’de meslek yapış şekline yenilik getireceğini düşündüğüm ‘Başarı odaklı değer paylaşımı’ndan bahsetmek istiyorum. Müşterilerimize bir seçenek olarak sunulacak bu modelde; KoçDigital sunduğu hizmetler karşılığında, yaratılan katma değer ortaya çıktıkça bir kazanç elde etmeyi öngörüyor.”

Mehmet Ali Akarca; “Ülkemizin bir ‘teknoloji üssü’ olması için üzerimize düşen görevleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

KoçSistem Genel Müdürü ve KoçDigital Idare Heyeti Başkan Vekili Mehmet Ali Akarca, KoçDigital’in KoçSistem’in yüzde 100 iştiraki olarak ileri teknolojileri seri ve esnek bir yaklaşımla yurt içi ve yurt dıştan müşterilere arzetmek hedefiyle kurulduğunu belirtti. Mehmet Ali Akarca, “Bugün, KoçDigital ve KoçDigital Yüksekokul’yi kurarak; küresel data birikimini Türkiye’ye taşıyarak, önümüzdeki yıllarda ülkemizin bir teknoloji üssü olması için üzerimize düşen görevleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etmeye, işletmeleri geleceğin dijital dünyasına ve rekabet ortamına bugünden hazırlamaya devam edeceğiz.”

Christoph Schweizer: “BCG olarak Türkiye’nin potansiyeline olan güvenimiz bütün”

BCG Orta ve Doğu Avrupa ile Orta Doğu Başkanı Christoph Schweizer ise The Boston Consulting Group (BCG) olarak müşterilerine tüm dijital dönüşüm yolculukları baştan başa tezgâhtar olduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Müşterilerimize, dijital çağda kendilerini geliştirmeleri için uzman ekiplerimiz, özel hizmetlerimiz ve müşterilerimize özel geliştirdiğimiz yöntemlerimizle manâlı bir katkı maddesi sağlıyoruz ve çarpıcı başarı hikâyeleri yaratıyoruz. Türkiye’nin bölgesinde dijital dönüşümde öncü elde etmek için zorunlu bütün unsurlara sahip olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede, BCG olarak Türkiye’nin potansiyeline güveniyor ve Türkiye’deki yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu bağlamda, İleri Çözümsel ve Nesnelerin İnterneti çözümleriyle müşterilerimizin dijital dönüşümlerini müşterek yürütmek için Koç Holding ve KoçSistem ile güçlerimizi birleştirdik. Amacımız, Türkiye’nin yanı sıra Doğu Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Orta Doğu gibi komşu bölgelerde de İleri Analitik, Nesnelerin İnterneti ve diğer dijital yetkinlik alanlarında önde gelen kuvvet almak.”

KoçDigital vasıtasıyla; BCG’nin gerçekleştirdiği binlerce dijital projeden elde edilen küresel deneyime ve 3 binden artı data bilimcisi ve dijital dönüşüm uzmanına erişme imkânı da sunduklarını belirten Schweizer sözlerine şöyle devam etti: “Müşterilerimiz için sürdürülebilir bir değerinde üretirken, bununla beraber KoçDigital Yüksekokul ile kültürlerini ve organizasyonlarını da dijital dünyaya adapte etmelerini sağlayacağız.”

Önceki HaberTesla, Otomatik Dönüş Sinyalleri İçin Berat Aldı Sonraki HaberLenovo PC ve Laptop’ta Liderliğini Sürdürüyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir