Yeni Xbox modelleri nasıl olacak?

Haberler admin 138 Okundu
sponsorlu reklam

Yeni Xbox modelleri nasıl olacak?

Sony, bu sene düzenlenecek olan E3 etkinliğine katılmayacağını açıklamıştı. Bunun firma tarihinin birincil boş geçilen E3 etkinliği olacak olması PlayStation 5 için firmanın hazırlık yaptığı söylentilerinin ortaya çıkmasına neden olmuştu. Fakat analisteler PlayStation 5’in 2020 yılının birincil aylarında tanıtılıp tatil sezonunda satışa sunulacağını söylüyor. PS5 dedikoduları bir kenarda dursun, bugün yeni nesil Xbox konsolları hakkında birincil dişe dokunan bir sızıntı geldi. Konsolları diyoruz çünkü Microsoft yeni nesile iki öbür konsol ile merhaba diyecek.

Bu nesilde Xbox One S ve Xbox One X’i duyuran işyeri, hem FHD oyunculara keza de 4K oyunculara hitap etmeyi başarmıştı. Firma bu politikasını yeni nesilde de uygulayacak gibi görünüyor. Anaconda ve Lockhart kod isimlerine sahip olan bu konsollar için ilk teknik bilgi detayları bugün sızdırıldı.

4K tecrübe için tasarlanan Xbox Anaconda; 8 çekirdekli AMD Zen 2 mimarisi üzerine inşa edilmiş işlemci ile gelecek. Anaconda’da 12 Teraflops gücünde grafik birimi ve 16 GB GDDR6 RAM yer alacak.

Anaconda’ya göre fiyatı uygun olacak olan ve 1080P için tasarlanan Xbox Lockhart; tekrar 8 çekirdekli AMD’nin Zen 2 mimarisi üzerine yapı edilen işlemciye sahip olacak. Bu modelde ise 4 Teraflops gücünde GPU ve 12 GB GDDR6 RAM yer alacak.

Anaconda ve Lockhart modellerinde de 1 TB SSD yer alacak. Ama söylenene tarafından Lockhart modelinde Blu-ray sürücüsü yer almayacak. Sadece dijital üzerinden ilerleyecek olan Lockhart, bu sayede daha uygun fiyata sahip olacak.

 

Bebek göründü

Ne yaptın Batuhan!

Maçta savaş çıktı, 2 bin birey öldü!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir