Yıllar Sonra Üretilen İlk Toyota Supra, Rekor Bir Fiyata Satıldı

Otomobil admin 160 Okundu
sponsorlu reklam

Yıllar Sonra Üretilen İlk Toyota Supra, Rekor Bir Fiyata Satıldı

90’lı yıllarca üretimi olmayan ve otomobil tutkunları tarafından hasretle beklenen Toyota Supra’nın geri dönüşü herkesi heyecanlandırmıştı. Supra’nın yeni modelinin birincil üretimi olan araç ise öyle bir fiyattan herif buldu ancak, bütün otomobil dünyasını şaşkına çevirdi.

Toyota Supra, otomobil dünyası için hem bir herzamanki ayrıca de bir efsane olarak adını tarihe altın harflerle kazıyan araçlardan biri olmayı başarmıştı. En son 90’lı yılların sonunda üretimi yapılan aracın, uzun yıllardır hasretle bekleyen bir hayran kitlesi vardı. Bu yıl Toyota, 2020 model yeni Supra’ları üreteceğini açıkladığında ise bu haber doğal olarak büyük bir yankı uyandırdı. Bir diğer akustik uyandıran haber ise üretilen ilk Supra’nın alıcı bulduğu fiyat oldu.

Geçtiğimiz aylarda dev araba üreticisi, üretilen ilk Supra’yı açık arttırma ile satacağını ve gelen parayı da Amerikan Kalp Derneği’ne bağışlayacağını açıklamıştı. Bunun üstüne özel olarak hazırlanan ilk Toyota Supra, mat gri renkli özel versiyonu ile açık arttırmaya çıkarıldı. Bu özel versiyondan toplamda sadece 1500 adet üretilmesi ve fiyatının da hemen hemen 56.000 dolar olması planlanmıştı. Belirlenen fiyatları Supra gibi bir otomobil için ödenmeye değerinde bir rakam olarak görebilirsiniz fakat açık arttırmaya meydana çıkan ilk imal Supra böylece bir fiyata müşteri buldu fakat, bu durum herkesi şaşkına çevirdi.

Birincil imal Supra, belirlenen satmak fiyatının yaklaşık 37 kat fazlasına herif bularak tam 2,1 milyon dolara satıldı. Bu dudak uçaklatan rakamı daha iyi betimleme edebilmeniz için şu şekilde açıklayalım. Supra, kendisinden çok daha üstün teknik özelliklere sahip olan ezeli rakibi 2020 Ford Mustang Shelby GT500’den 1 milyon dolar daha pahalıya satıldı. Mustang’in yollara Supra kadar uzun zaman ara vermemesi de buna bir sebep olarak gösterilebilir ama gerçi birincil Supra’nın satış fiyatı, dev bir rekora imza atmış oldu.

Kaynak : https://www.autoblog.com/2019/01/19/first-2020-toyota-supra-sells-2-million/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir