Zoe, dünyada 1 ilk oldu!

Bilim admin 169 Okundu
sponsorlu reklam

Zoe, dünyada 1 ilk oldu!

ZOE – dünyanın ilk sanal bireysel seyir asistanı – MSC Cruises’in Davetli Hizmetlerini, seyahat deneyimini daha da zenginleştirecek misafir merkezli teknolojisiyle heyecan verici yeni bir seviyeye götürmeye hazırlanıyor. HARMAN ve Samsung Electronics ile ortaklaşa geliştirilen ZOE, her kabinde yedi dil konuşabilen, ses etkileşimli bir yapay zekadır. Seyir ile ilgili yüzlerce soruya cevap verebilir, gemideki hizmetler hakkında bilgi aktarabilir, rehberlik edebilir ve önerilerde bulunabilir ya da bir hizmet rezervasyonu için asistan olabilir. Kullanımı kolay bir cihaz olan ZOE – konuklar yalnızca “OK ZOE” dediğinde yardım etmeye hazırdır. Gelişmiş ses tanıma özelliği, herkesin sadece sesli komutları kullanarak bilgileri kontrol etmesini ve erişmesini kolaylaştırır.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki tatbik izinleri

Cruise sektöründe bir ilk olan ZOE, MSC Cruises’ın konuk deneyimini için teknolojiyi kullanmaya nasıl öncülük ettiğini belirten birçok örnekten de biri. ZOE, MSC Bellissima’da hizmete başlayacak ve sonradan 2019 sonu ve 2020’de gelecek yepyeni gemiler MSC Grandiosa ve MSC Virtuosa ile birlikte her gemide hazırlanmış olacaktır.

2019020222131334985.jpg İşte İlk Sanal Kişisel Seyir Asistanı Zoe!

MSC Cruises CEO’su Gianni Onorato, “Cruise deneyimi, gitgide daha geniş bir yelpazede hizmet ve olanaklar sunarken, daha da zenginleşmek için aralıksız gelişmektedir. 2017 yılında, konukların deneyimlerini kişiselleştirme ve özelleştirme becerilerini değiştiren, sektör lideri bir dijital inovasyon platformu olan MSC for Me’yi tanıttık. Teknoloji, yeni gemilerin tasarım ve yapım aşamalarından itibaren prototipin geliştirme sürecinin sürecinin her adımına dahil edildi,” dedi.

Bay Onorato, “Bu, benzer bir seyir deneyimi sağlamanın yalnızca başlangıç ??noktasıydı. Konukların tatillerini en iyi şekilde geçirmelerini temin etmek için iki taraflı sorulara çabuk ve kolay bir şekilde yanıt bulmak olan esas bir misafir ihtiyacının karşılanması gerekiyordu. En gelişmiş temas teknolojilerini araştırdık ve ses asistanlarını ve Yapay Zekayı bu ihtiyacı karşılamanın bir yolu olarak belirledik ve ZOE çalışmaları başladı,” diyerek devam etti.

YENİLİĞİ TASARLAMADA IŞ BİRLİĞİ

Bu çığır açan Yapay Zeka konuk hizmeti, MSC Cruises’in Iş İnovasyon ekibi ve Samsung Electronics’in yüzde yüz iştiraki olan HARMAN International ile müşterek geliştirilmiştir. Bu ortaklık, sesli teknolojide sınıfının en iyisi olan uzmanlığı ve cruise uzmanlığını bir araya getirdi. Derhal de benzer yaşam için müşterek bir vizyonun parçası olarak, cruise sektörüne yayıldı.

HARMAN Benzer Hizmetler ve Teknoloji Başkanı Sanjay Dhawan “Bugün, misafirlerin yaşadıkları, çalıştıkları ve şimdi gezi ettikleri yerlerdeki bağlantılı deneyimler için daha pozitif beklentisi var”dedi. Dijital Asistanlar ve ses tanınma teknolojileri, bireysel, uyarlanabilir ve sezgisel bir konuk deneyimi yaratma fırsatını değiştiriyor. HARMAN Connected Services’deki ekibimiz, konuk deneyimini tamamen modernize ederken ve geliştirirken bu yeniliği MSC Cruises’a getirmek için harika heyecanlı,” dedi.

ZOE, MSC for Me ekosistemini zenginleştirmek için tasarlanmıştır ve kabin içi TV ile etkileşime girer. Kişisel asistanın konuklara gemi ve davetli hizmetleri hakkında detaylı bilgi sunabilmesi için kişisel asistanın TV ile bağlantı kurmasını sağlayan Otel Yönetim Sistemi yazılımını, MSC’nin uzun vadeli inovasyon ortağı Samsung Electronics tasarladı.

Samsung Electronics Kurumsal Mahsul Pazarlama Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı Hyesung Ha, “Samsung, insanların yaşam kalitesini çoğaltmak ve dünyaya yenilikler getirmek için her zaman teknoloji liderliğini artırmaya kendini adamıştır. MSC Cruises ile olan ortaklık, gelişmiş çözümlerimizin misafir deneyimini nasıl geliştirdiğine bir örnektir: sadece data ve veri ve ziyafet içeriği içeriğindeki bilgilere erişmek için yok, bununla beraber kapsamlı bir dijital deneyim. Bu uzun süredir sürekli ortaklık doğru, Samsung ve MSC Cruises, gemi taşımacılığı endüstrisine yenilik getiriyor” dedi.

Önceki HaberSamsung, 2018 Yılını Zirvede Kapattı Sonraki HaberDell de Katlanabilir Ekranlı Aygıt Ardındaki!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir