2. el telefonlarda rekor büyüme

Android admin 8 Okundu
sponsorlu reklam

2. el telefonlarda rekor büyüme

Dünyanın en büyük araştırma şirketlerinden IDC’nin hazırladığı yeni rapora kadar, halk müziği kullanılmış ve yenilenmiş akıllı telefonlara yönelmiş durumda. 2020 yılında 225 milyondan fazla kullanılmış akıllı telefon satışı gerçekleşirken, bu rakamın 2024 yılında 352 milyon adede ulaşması öngörülüyor.

Bu pazardaki yükselme, bilhassa 2020 yılında oldukça artmış durumda. Zira 2019 yılına göre yüzde 9.2’lik bir artma yaşanırken, 2024 yılına değin bu rakamın katlanarak artması hayret verici olmayacak.

Ayrıca yenilenmiş hem kullanılmış cihazlardan oluşan bu havuzun, piyasaya sürülen yeni akıllı telefonlar karşı büyük bir performans gösterdiğini göze çarpan eden IDC, her şeyde olduğu gibi bunda da COVID-19’un etkilerinin görüldüğünün altını çiziyor. Küresel çapta ekonominin sarsılmasıyla beraber bu pazar büyürken, IDC’nin gelecek tahminlerine de bakarsak, bu alandaki alışveriş gelecek yıllarda da önemli ölçüde kalmayı sürdürecek. Buna bundan başka her yeni telefon modelinin eskisinden daha pahalı olması eklenince, ikinci el telefon satışlarının artmaması için bir niçin değil.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir