2017’de ülkedeki operasyonlarını durduran Zomato, Türkiye pazarına yeniden giriyor

Haberler admin 166 Okundu
sponsorlu reklam

2017’de ülkedeki operasyonlarını durduran Zomato, Türkiye pazarına yeniden giriyor

2017’nin Mayıs ayında, Türkiye’deki operasyonlarını durduran lokanta rehberi Zomato, ülkedeki faaliyetlerine her tarafta başlıyor. Zomato Türkiye’de ilk meslek olarak İstanbul’daki 30 bin restoranın verilerini güncellemek için 20 kişiden oluşan bir takım kuruldu. Bu ekip iki ay gibi bir sürede 20 bin restoranın verilerini kapı kapı gezerek güncelledi ve listeledi. Zomato Türkiye’nin hedefinde ise İstanbul’daki 30 bin restoranın tümünün güncellemesinin Ocak sonunda tamamlanması yer alıyor.

Zomato’nun yenilen uygulamasına eskisine kıyasla yeni özellikler de eklendi. Bu özelliklerden ilki Zomato’yu aynı zamanda bir “şehir halkı ve etkinlik rehberi”ne çeviren “Faaliyetler” sekmesi. Bundan Böyle Zomato üzerinden kullanıcılar, o kadar çok bambaşka kategorideki etkinlikleri tüm detayları ile görüntüleyebiliyorlar. Zomato kullanıcısı, Faaliyetler kategorisine girdiği zaman tarih veya tarih aralığı seçerek arama, tek tuş yardımıyla faaliyet mekanı ile irtibat kurabilme gibi özelliklerden faydalanabiliyor. Zomato’da şu lahza itibarıyla dört belli başlı kategoride 273 adet canlı müzik, DJ performansı, stand-up gibi etkinlikler yer alıyor.

Zomato, Türkiye pazarına tekrar girerken yılbaşı etkinliklerini de es geçmemiş ve toplam 128 adet yılbaşı etkinliği arasından, kullanıcı datasını kullanarak belirledikleri popüler mekan ve etkinlikleri 3 adet derlemede toplamış. Yeni yılda tercih edeceğiniz planlara kadar etkinlikleri de bu derlemelerde görmeniz muhtemel oluyor.

2019 senesinde faal olarak etkinlik göstereceğini ifade eden Zomato’nun yeni ekip arkadaşları aradığını da belirtelim. Zomato’nun Türkiye özelindeki meslek ilanlarına sosyal medya hesaplarından ulaşmak mümkün. Dileyenler CV’lerini email protected adresine de iletebilirler.

Zomato’yu iOS cihazlarınız için App Store‘dan, Android cihazlarınız için Google Play Store‘dan indirebilirsiniz.

zomato Zomato Türkiye

Favorilere Ekle

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir