2018’de Apple Music’teki Müzik Alışkanlığınızı Gösterecek Uygulama

Mobil Uygulamalar admin 209 Okundu
sponsorlu reklam

2018'de Apple Music'teki Müzik Alışkanlığınızı Gösterecek Uygulama

Music Year in Review adlı dilekçe, Apple Music kullanıcılarının yıllık müzik alışkanlıklarının bir özetini çıkararak geride ayrılmak üzere olduğumuz yılın bir özetini sunuyor.

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik uygulamalarından biri olan Apple Music, kullanıcılarına bir takvim özet hizmeti sunmamaktadır. Dolayısı ile yeni yıla yaklaşırken geride ayrılmak üzere olduğunuz yılda en çok hangi sanatçıları dinlediğinizi, en popüler şarkılarınızı, gerçekte ortalama ne değin süre geçirdiğinizi göremezsiniz.

Oysa NoiseHub kadar geliştirilen ‘Music Year in Review’ uygulaması, Apple Music’in sunmadığı yıllık özetine basitçe bir göz atmanızı sağlar. Tatbik, Spotify’ın Wrapped hizmetine benzetilebilir ancak çok daha kolay ve az bilgiye sahiptir. yine de Apple Music’in hiç veri vermediğini düşünürsek iyi bir başvuru olduğu söylenebilir.

Tek yapmanız gereken Music Year in Review uygulamasını indirdikten sonradan e-posta adresini girmek ve Apple Music hesabınızı uygulamaya bağlamak. Başvuru, Apple Music verilerinizi inceledikten sonra karşınıza favori sanatçınızı toplam kaç saat dinlediğinizi, en beğendiğiniz 5 şarkı ve sanatçıyı, son olarak da cins, şarkı ve usta gibi genel favorilerinizi belirten üç bambaşka grafik çıkarır.

Tahmin edebileceğiniz gibi tüm grafiklerin kendine ait bir ‘paylaş’ düğmesi bulunuyor. Dolayısı ile Apple Music’in 2018 özetini sosyal ağ hesaplarında da paylaşabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi uygulamasının Spotify Wrapped gibi sayfalar dolusu özet kullanmak gibi bir vaadi yok. Fakat 2018’deki müzik zevkinizi öğrenmek isterseniz yararlı olabileceğini söyleyebiliriz.

Kaynak : https://www.theverge.com/2018/12/26/18156750/apple-music-year-in-review-listening-habits-2018-app-noisehub

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir